Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zachrana dat z HDD Sata

Rád bych zachránil data ze starého HDD Sata. Pokud ho připojím přes adapter USB, tak je nepřístupny. Existuje nějaký způsob (software), jak se do něj dostat, a jednotlivá data z něj nějak jednoduše vytáhnout?
Díky.

Zkus ho připojit přímo do desky v PC. Pokud ho uvidíš v BIOSu nebo v PC ve správci zařízení, je šance. Na obnovu dat můžeš použít program Recuva, TestDisk nebo GetDataBack. Pokud jde hlavně o fotky tak je dobrý i PhotoRec. Ten adaptér může být vadný nebo nemusí správně fungovat, těžko říct.

Točí se (i když má prej jen 8% zdraví), měl jsem ho i u chlápka, co z něj tak 50% vytáhl, ale trvalo to dlouho, tak už se mu do zbytku nechtělo. Ale říkal mi, že na to potřebuji mít nějaký software, jinak se do něj pouhým adapterem nedostanu. Tak se zkouším informovat, že bych se o to pokusil sám, a zjišťuji, jak moc je to složité. ;)

Těch 8 % znamená, že možná už moc dlouho nevydrží nějaké pokusy. Tak se nezdržuj zkoušením a toho chlápka se zeptej, čím to dělal nebo ho rovnou přemluv na dokončení. Něco mu dáš, ale u specializovaných firem to stojí tisíce až desítky tisíc. A pro příště se nauč zálohovat a takové problémy mít nebudeš.
A program Recuva je i free. https://www.ccleaner.com/cs-cz/recuva

http://www.servispckupka.cz/jak_zachranit_smazane_soubory.php

Dík za radu, zálohu dělám, šlo tak o data 3 měsíce zpět, a vše důležité vytáhl (proto za to nechci už utrácet, a spíš bych to chtěl jen prolustrovat, jestli sem na něco nezapomněl), a taky mě to zajímá, a chci to zkusit, když už o nic vlastně nejde. Ptal sem se ho, ale zatím bez odezvy! Tak zjišťuju tady. ;)

Já vím, díky, také mi to přišlo jako dobra rada, a tu Recuvu zkusím. Mohu tedy i přes ten adapter, abych to napojil na funkční komp, kde mam windows, a co půjde, tak mi ten program zeleně zobrazí? Spíš bych chtěl i dohledat (pokud to je možné) jen tu samotnou skladbu souborů na disku, abych se přehledně dopátral toho, co mi třeba chybí, a co naopak již zachraňovat nemusím, protože to již zálohované mam. Mohl bych se pak případně zprávou obrátit přímo na tebe, aby nevznikalo příliš nadbytečných vláken odpovědí?! Díky.

problem nejspis je, ze tomu disku narustaly kriticke s.m.a.r.t. chyby a uzivatel to neresil.

klonovat to ted nema smysl, disk by se nemusel dozit konce.
asi jen ta recuva, co ukaze zelene soubory k obnoveni.