Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvyšit výkon Notebooku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak zvyšit nebo vytáhnout co nejvíc z mého Notebooku, nějaký program či booster ale který je funkční.

Lenovo Legion 5 Pro Windows 11 Home
Procesor: AMD Ryzen 5 5600H with Radeon Graphics 3.30 GHz

To je otázka typu "ako do 2 decového pohára nacpať viac ako 2 deci vody pomocou čítania zaklínadla". Boostre ti len rozjebú systém a v žiadnom prípade nič nezrýchlia.

Žiadny software ti laptop "raketovo nezrýchli". Samozrejme je tu teoreticky možnosť "režim vysokého výkonu" v nastaveniach systému, ale to je skôr pár % na krátku dobu (peaky, kedy sa zvýši takt CPU/GPU). Ešte môže pomôcť ten laptop vyčistiť (a tým nemyslím CCleaner, ani Advanced System Care, ale myslím vyložene dať dole kryt, odstrániť prach z rebier hladiča, a nasadiť kryt späť).

Ak chceš ale razantnejšie navýšiť výkon, kúp si nový laptop.