Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP Venkovní kamera, jakou?

Ahoj,
mám otázku už mi 2x před barákem nabourali vůz a tak si chci dát na barák kameru aspoň kvůli důkazům ale nastává problém, legislativu neřeším ale potřebuji poradit jakou kameru? auta od baráku jsou cca 5metrů a je tam hned hlavní a potřebuji kameru která dokáže ve dne i v noci dělat záznam třeba 48hodin rekurzivně a musí být pak čitelná spz auta které mne nabourá, vím že se to už třeba nestane ale pro jistotu. Máte nějaké řešení nebo zkušenost? Předem moc děkuji.

Máš možnost natočit kameru ve směru ulice? pokud ne, tak velmi pravděpodobně budeš snímat RZ zešikma, a to potom bude problém s čitelností obecně. Chtělo by to nějaký plánek jak to u vás vypadá, kde stojí auto a odkud se do něj bourá. Co se týká rozlišení, spíše než to bych řešil schopnost optiky zoomovat, na vzdálenost 5+ metrů by to už chtělo a samozřejmě schopnost kamery fungovat ve tmě. Než IR přísvit, který se ti AFAIK, IMHOjezevec atd. bude v světloodrazivé RZ odrážet a bude nečitelná, raději bych si připlatil pro kameru s citlivým "zero light" snímačem.

Jinak při vší úctě k hostovi, tohle není případ pro lacinou budget kamerku z lowcostové řady výrobce. Počítal bych s rozpočtem okolo 3-4 tisíc Kč aby to mělo smysl.

P.S.: legislativu řešit nemusíš, pokus nebudeš záznam zveřejňovat.

Ano, vím, že to je laciná kamera, koupil jsem je přes inzerát, jednu za 500,- Kč a druhou za 600,- Kč, ale fakt můžu říct, že za ty peníze spokojenost. Jednoduché nastavení, mají vestavěný mikrofon a kvalita obrazu/videa pro mé potřeby naprosto dostačující. Infra přísvit v noci taky slušný.

Urcite by som aj na tu kratsiu vzdialenost navrhol nieco s nasledovnymi parametrami.

- 60fps kvoli pripadnej rychlosti auta by malo znamenat, ze SPZ nebude rozmazana
- WDR, nie sw, ale hw, pretoze svetlo sa moze tak pohrat, ze zrovna ked budes potrebovat ucidis prd kvoli zlym svetelnym podmienkam
- pripadne nieco s zoomom, ako navrhol tw, ale tam tiez nemusi 25-30fps stacit