Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deska přestala detekovat PCle SSD

Zdravím, spustil jsem pc, a z ničeho nic mě to hodilo do BIOSu kde jsem zjistil, že základní deska přestala detekovat moje SSD, na kterém mám Windows. Potřeboval bych poradit co s tím. Předem děkuji za odpovědi.

základní deska: MSI Z490-A PRO
SSD: APACER M.2 2280 1TB

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: PCle SSD (host)

V praci to potkavam casto hlavne u NTB kde poskozeny M.2 (ktery je rizen na PCIe pres CPU) neumoznuje spusteni PC nebo te hodi rovnou do BIOS.
Takze bych zkotroloval ten M.2 disk. Uz v zaklade, v BIOS je ten disk spravne rozeznan tak jak jeho velikost ? Jestli ano, tak zkus OS spustit z BOOT MENU.

hele 3 měsíce zpátky jsem měl problém kde se spálil konektor m.2 , tak se to ssd dalo logicky do druhého, celou dobu v pohodě a teď jsem pustil pc a rovnou bios, kde jsem viděl, že to to ssd vůbec nedetekuje, zkusil jsem to clear cmos, začalo to ssd registrovat, ale furt mě to nepustilo dal z BIOSu, teď to zase nedetekuje nic

ma to jen apacer, takze zahazovaci.
ale fascinuje me co v puvodnim dotazu zamlcel: ze mu lehce zahorel m.2 slot - a m.2 ssd zustal "nedotceny".

nevime jestli chcipnul pcie radic na boardu (budic, pokud tam je?) a m.2 ssd mohl prezit. otestovalo by se pucenim usb-nvme adapteru.