Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cenovka staršího PC na FHD hraní

Ahoj, než dám svůj starý PC do světa tak bych rád znal i názor jiných lidí.

SETUP:

GPU: MSI Nvidia GTX 1060 6Gb Gaming X
CPU: AMD RYZEN 3 3100 (4x8 - 3,6 Ghz)
MB: GIGABYTE A320M H
OM: Viper Steel 32GB DDR4 3200Mhz CL16 - záruka 20 měsíců
Case: Počítačová skříň Cooler Master MasterBox Q300L + 3x větrání
Storage: 1x 1TB SSD Crucial BX500 ; 1x 1TB HDD Seagate Barracuda 7200otm ; 1x 250GB SSD Samsung Evo 850
PSU: GIGABYTE P650B - 650W (Záruka několik let)

+Monitor BenQ (FHD) 2ms (22'') ; + myš a klávesnice

Přepastovaný procesor, grafika také. Kompletně vyčištěný od prachu a čistá instalce originálních Win 10.

V podstatě je to sestava na darování, když se na ty komponenty podíváš reálně, tak jsou dneska zcela bez hodnoty. Ale když se podíváš na aukro, zjistíš, že se přesto prodávají. Pak je to o štěstí, narazit na člověka, který si to chce koupit. Cenu teda zjistíš lehce, když se podíváš na aukro, sbazar a podobné, za kolik to tam v posledním čtvrtroce podobné komponenty někdo prodal, sečteš, nabídneš za tu cenu, pokud nikoho nechytneš, slevíš a zkusíš to znovu, dokud to za nějakou cenu někdo nekoupí.

Díky za odpověď.

Musím však nesouhlasit s názorem, že je to šrot na darování. Zase takový trash to není a né každý má peníze na to si koupit sestavu 15-30k (bez monitoru).
Beru to realisticky a né tak, že PC bude kupovat nějaký die hard online gamer.

Když má někdo malé děti, kteří chtějí počítač aby si zahráli FHD na rozumné detaily bez toho aby musel investovat mraky peněz, tak je tato sestava úplně v pohodě.

Hrál jsem na ní RDR2 na středně vysoké detaily, FHD a měl jsem stabilních 50-60 FPS. Vím, že je to hra z roku 2019, ale stále patří mezi tituly, které otestují sestavu.
Cyberpunk 2077 na low/medium, FHD v nativu na krásných 55 fps. Witcher 3 Remaster na Ultra, FHD na 60 FPS, CS2 na max 150+ FPS, WZ 2 na střední detaily na 80 fps....

Myslel jsem, že když k tomu dám monitor, myš a prodám to jako kompletní sestavu tak bych si v pohodě mohl říct 7.500,- a ještě někomu PC poslouží.

Za mě je to sestava úplně v pohodě. Navíc do té desky můžeš dát i Ryzen 9 5950X, což bude výkonem zase někde jinde, bohužel i cenou. Jak ale píšeš, tak jak to máš bych pod 7500,- taky asi nešel. Výkonnější CPU by se k tomu ale hodilo. Když to deska umožňuje, proč toho nevyužít?

Díky za mínus:

GTX 1060 - aukro od 500 Kč
RYZEN 3 3100 - aukro 1000 Kč
GIGABYTE A320M H - bez hodnoty, deska na konci životnosti
32GB DDR4 3200Mhz CL16 - aukro 1400 Kč
Počítačová skříň - běžná PC skříň určitě cena bude pod 1000 Kč, podle toho v jak dobrým je stavu
1TB SSD Crucial BX500 - bez hodnoty, ikdyž nepopírám, že neznalý uživatel si to z druhé ruky koupí
Seagate Barracuda 7200otm 1TB - bez hodnoty, ikdyž nepopírám, že neznalý uživatel si to z druhé ruky koupí
250GB SSD Samsung Evo 850 - bez hodnoty, ikdyž nepopírám, že neznalý uživatel si to z druhé ruky koupí
GIGABYTE P650B - 650W - bez hodnoty

reálná cena, pokud získá zájemce o celek je tak 5.000 Kč

Ta sestava fakt není v pohodě, na hraní je to trash, smysl to může mít pro uživatele na internet.

Jde mi z toho hlava kolem.

Když se koukám po bazoši tak vidím starší sestavy se zárukou 12 měsíců, které mají 3gb 1060, 16 Gb DDR3 a prodávají to za 8500,- (jenom bednu) a to tam mají 250 Gb SSD a 500gb HDD.
Nechci nikoho okrádat, ale myslím, že když někomu dám fungl připravenej počítač, vyčištěnej s nainstalovaným Win 10 + monitor, myš a klávesnice tak to tu hodnotu (při ohlednutí na ostatní PC sestavy) tak to tu hodnotu 7500,- musí mít.

Za tu cenu (7.500,-) to z bazorových kousků (zdroj a ramky nové) včetně poštovného a win 10 prostě nepostavím.

... prodávají to za 8500,-

Nechci slovíčkařit, ale nabízejí. Takových neprodejných nabídek je plný internet. Prodejci to prostě zkouší, jestli se nějaká lama chytne.
Stačí staré PC nazvat "herní", vychválit, pěkně nafotit nejlépe se svítícími větráky, to dokáže s cenou divy. :-)

Je mi to jasný. Jen chci aby byla cena fér pro obě strany a prodat to za 3-4.000 mi přijde dost pod cenou.
Neřeknu kdybych to měl nějakou peleš, ale vše je kompletně udělaný, cable-management, přepastováno, pady, dva HW prvky jsou v plné záruce a stojí 2.500 teď na Alze, originál čistá instalace Win 10 a člověku stačí jen zapnout PC a hrát.

No uvidíme. Za pár týdnů půjde na bazoš.

Tak díky všem za názory.

Tak takového nehledám. Takový kupec si může z bazarových dílů poskládat svůj vlastní a věřím, že je to ten stejný, co by mi v prvním hovoru řekl, zda to neprodám za 3.000,- že přijede hned. :)

Jak se říká, každé zboží má svého kupce. A ruku na srdce, i když je rok 2023 tak obyčejní lidé nemají ani tušení jak nainstalovat program natož přepasovat procesor.

Spíš se setkávám s leností lidí, kde jsou ochotni zaplatit, když to budou mít komplet bez práce.

Jen taková otázka: když to nakrásně někdo koupí za 5000 a za 2-3 měsíce zavolá, že to zdechlo (což třeba u MB nelze vyloučit) ???

S 12-měsíční zárukou na vrácení peněz, klidně za 8000 ...

O tom to taky je, ne jak je to krásné.

Když to prodám za 3000 bez záruky, s vyzkoušením, tak to může klidně za tejden zdechnout a je to OK, riziko kupce.

Nikoho nenutíš, aby to koupil. Pavdivě v inzerátu uveď komponenty, jak je to starý atd. Nabídni to za 8.500 Kč, když nikdo nebude mít zájem, snížíš cenu na 7.500 Kč, atd. Sám uvidíš, za kolik to prodáš. Osobně bych reálnou férovou cenu viděl někde do 5.000 Kč, ale nikdo ti nezakazuje to nabídnout za víc a třeba budeš mít štestí a za týden sem napíšeš, že to někdo koupil za 8.500 Kč. Když nebudeš v ničem lhát a ten kupující bude mít stejně zájem, není to žádné okrádání!