Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký antivirus?

Ahoj,
prosím o radu, antivirus použít, léta jsem spoléhal jen na Microsoft Defender, ovšem opakovaně se potýkám s problémy, že Defender neodhalí problém a když exe soubor nahraju na http://www.virustotal.com/, tak virus odhalí.

Prosím o tipy, nemusí to být nutně freeware.

Předem děkuji.

Docela by mě zajímalo, o jaký exe soubor se např. jedná a screenshot z Virustotal...

Za mě zbytečnost, žádný antivir nebude stoprocentní, uživatel si svůj PC většinou zaviruje sám a dobrovolně... Takže lepší je prevence a kázeň - dodržování určitých pravidel. Uživatelský účet, zálohovat, nestahovat kdejakou -píp- atd...

diskraid.exe
Tento soubor je součást Windows 11.
Tvůj (22621.1):
https://www.virustotal.com/gui/file/8910c2543294034672e1ce44d100b2a10d53094c71b842b34d19332ca25e1fea/details
Originál (22621.1):
https://www.virustotal.com/gui/file/03b0bb59daed6362d651e5f983ff7d57aa63d06ffee7c195610909434081994f/details
Podle "Patched" se jedná asi o nějaké patchnutí od nějakého programu (tunítko, malware... to bys měl vědět ty, jaký program diskraid.exe patchnul - pokud chceš řešit bezpečnost svého pc a nevíš jak došlo k patchnutí tak svěř administraci svého pc někomu znalému). Co to dělá netuším, ten tvůj diskraid.exe nemám a netuším co jsi s ním prováděl.
Další věc je ta, že patchovat systémové soubory není vhodné.
Takže tak :-)

A ještě k tomuto: "Jaký antivirus?"
... je celkem jedno, co máš za antivir, pro běžné použití (admin je běžný uživatel) je nejvhodnější Defender, zdatný uživatel antivir nepotřebuje a pro ochranu lampiček je vhodný takový, který vyhovuje (znalému) adminovi.
A k tomuto: "léta jsem spoléhal"
Spoléhat se máš na sebe, ne na antivir, jakýkoliv antivir není dokonalý a pokud se budeš spoléhat na sebe a jsi schopný se chovat bezpečně tak antivir nepotřebuješ, protože je v takovém případě pravděpodobnost napadení řádově menší než u běžného uživatele (level lampička - plodí hlášky typu "léta jsem spoléhal").