Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor aneb co je lepší.........

Dobrý den, tento dotaz se týká procesoru
Chci se zeptat co je lepší jestly:

Mít procesor:
INTEL Core 2 Duo E8400 - 3,00GHz, 1333MHz FSB, 6MB cache, socket 775, BOX (Penryn)

Nebo

Intel Core 2 Quad Q6600 s frekvencí 2,4 GHz
8 MB L2 Cache
FSB 1066 MHz
Patice Socket 775

Já spíš ale narážim na to jestly je lepší mít dvoujádro 3,00 Ghz nebo 2,4 Ghz čtyřjádro ???

Děkuji za odpověd

Záleží na tom, co více využijete, tzn. jaké máte nároky/potřeby. Běžně postačí relativně (ve své třídě) výkonem stále výborné Core 2 Duo E8400, takřka na vše. Ovšem na příkladně oblíbený střih videa může být zase výhodnější (rychlejší) Q6600.

Svou roli může hrát i spotřeba v plné zátěži:

Core 2 Quad Q6600 (TDP 105W) x Core 2 Duo E8400 (TDP 65W).