Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie kvality na Astre 23.5

Zdravim,
chcem sa spytat na jednu vec, kupil som merac (CryptoBox Meter DVB-S2) na ukazovanie sily a kvality na parabole, kedze si chcem nastavit lepsiu kvalitu na skylinku (momentalne dostahujem silu 92% a kvalitu 67-70% a casto krat sekne stanica na par sekund a je to velmi otravne). Pri stelovani kvality a sily pouzivam stanicu TA3,
Pri napichnuti pristroja s parabolou, dokazem nastavit silu na 99% a kvalitu taktiez na 99%. No, avsak ked pozriem kvalitu v TV tak mi ukazuje silu 92% a kvalitu 72% a nerozumiem kde sa straca tych 27% na kvalite?
Pouzivam CryptoBox 800UHD.
Odmeral som aj signal na konci kabla ktory sa vsuva do cryptoboxu a tiez mi ukazuje 99% na obi dvoch, takze mi pride ze ako keby sa to stracalo v boxe. Mam este 1 TV s cryptoBoxom 750 a taktiez rovnaky problem, takze si nemyslim ze by to bol problem v boxe.
Na meraci som vybral udaje ktore su totozne s nastaveniami v Instalacii anteny v TV:
Astra 3A\3B
12363/V/29500
LNB2
Napajanie 13/18V
Vsetky udaje su rovnake s meracom, no dostavam rozdielny vysledok. Vedel by niekto poradit preco a kde by mohla byt chyba?

Mozno to bude zniet divne ale problem moze byt kludne v tom ze mas signal na vstupe sat prijimaca praveze prilis silny (vlastna skusenost), ostatne silu ti ukazuje 92% a ak sa tomu co ukazuje TV da aspon trochu verit, tak to indikuje ze signal na vstupe je zrejme dost silny (a mozno prave az moc). Tie tunery v cinskych sat. prijimacoch mavaju niekedy problem s prebudenim, napriek tomu ze je uroven signalu v norme, tak je castokrat vhodnejsie ked je uroven signalu nie takmer na max ale tak 60-80%. Ci je problem v urovni signalu by si lahko zistil ak by si na vstup sat zaradil utmovy clanok, najlepsie nejaky kvalitny pevny a utlmil tak o nieco signal. Vacsinou zozenies ale asi taky plechovy laditelny, inak je to taky vcelku dost nedostatkovy tovar. Este upozornujem ze to musi byt utlmovy clanok pre sat pasmo pretoze skoro vsade maju povacsinou pre TV pasmo a tie su len do 1000 MHz, pre sat treba taky co je do nejakych 2300-2400 Mhz a je priechodci pre napajanie inac by nefungoval LNB konvertor na parabole.

Skusal som este to nastavovat manualne bez meraca, no kvalitu dosahujem 0d 67% do 72% max, a ked klesne pod 67% tak to skoci vzdy na nulu, a max dokazem dosiahnut 72% (manualne) no a ked pripojim merac tak ukazuje 99%. Keby som mal nastavenu kvalitu na 60% ako ste pisali, tak mi to nepobezi vobec, pretoze akekolvek precento kvality pod 67% hned skoci na nulu.

Asi si nerozumieme, máš nastavovat silu signalu, ktory je pravdepodobne na vstupe tuneru sat prijimaca prilis silny a tuner je preto prebudený a potrebuješ ho utlmit (útlmovým článkom). Pozeral som na ten tvoj merák a máš luxusný merák v ruke pričom ho nevieš používať. Ukazuje ti všetko potrebné vratane sily signálu v dBuV (to je to čo potrebuješ znížiť na vstupe sat tuneru), chybovosti BER (to je to čo má potom dopad na kvalitu signálu), atď. Nejdem teraz tvrdiť že príčinou prečo ti to občas vypadáva je na 100% prebudený tuner ale z mojich skúseností je to jedna z pravdepodobných príčin. Ale možno máš fakt len blbo naštelovanú parabolu, doporučujem najmä správne nastaviť lnb skew, pretože toto sa často opomýna a pritom z toho čo som vypozoroval pri mojich pokusoch tak aj malá odchýlka mala dosť výrazný dopad na signál, dovolím si dokonca tvrdiť že správne nastavený lnb skew má väčší dopad na signál než absolútne presné nastavenie lnb do ohniska paraboly. Tak skúšaj pootáčať lnb na jednu a druhú stranu aby si nastavil čo najlepší signál.