Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta k sestavě.

Dobrý den. Podle vašeho doporučení jsem provedl abgrade PC. Jsem spokojen. Možná bych si ještě dokoupil GK, občas si zahrát nějakou hru by nebylo špatné. Můžete mi poradit jakou? Limit 3000.- Kč. Uvažuji nad Radeon RX 560 4G. Moje sestava: Ryzen 5 5600G, Apacer Nox 16GB a MSI 550 Pro VDH.
Vím, že do 3000.- to nebude žádné dělo, ale nevadí mi to.
Děkuji za doporučení.

Až na to, že 5600 a 5600G, respektive všechny "neGe" a G procesory řady 5000 se liší v tom, že G má jen PCIe3. Takže pokud by náhodou jednou chtěl grafiku od řady 3000, tak mu to poběží pomaleji, to samé SSD NVMe zase jen to pomalejší.
Jistě to není nic hrozného, protože PCIe3 je pořád slušně rychlé, ale mohl mít lepší a vtip je, že ikdyž je 1050Ti rychlejší než ta jeho integrovaná v procesoru, tak to není nikterak výrazné a na nějaké šmudlání starých her, protože ty nové ani na 1050Ti nepoběží, mu stačí i ta integrovaná!