Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat internet z mobilu do routeru "drátem"?

Všiml jsem si, že každý dnešní běžný mobil je schopen přijímat internet mnohem rychleji než běžný LTE modem, např. MR200 atd.
Nabízí se tedy strčit 100GB kartu do staršího mobilu, a používat ho při zapnutém Hotspotu jako MR200, který (ten mobil) je podstatně rychlejší (zřejmě kvůli 4G+?).
Jenže ten mobil má dost slabý hotspot (dosahem).
A otázka konečně:
Uměl by někdo poradit, jak by se dal mobil nějak "drátem" propojit s wifi routerem, který už má dosah vyhovující?
"Usb-LAN adaptérem?"

Ja jsem tyto řešení přes koleno jednu dobu řešil pres 4G router/server i s funkcí DHCP a porty LAN.
Hotspot mužeš udělat i z tvého PC/NTB v případě že máš adekvátní HW.
PS:: Ale už jsem se setkal stím, že u SIM s neomezenymy daty a podobně po určité spotřebě Gb se automaticky snížila rychlost.