Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Raspberry - linux samba - symlink

Zdravím Vás. Bych chtěl poprosit o pomoc.
Je to na raspi.
Jen jsem včera přeinstaloval system a vše co jsem měl v smb.conf překopiroval.

cd /media/Disk/
sudo ln -s /media/M2_disk_1TB/DOWNLOAD/

V adresaři Disk se mi v adresař DOWNLOAD zobrazil.
Přes WinSCP se do něj i dostanu.
Přes sambu adresař DOWNLOAD vidim, ale nepusti mně to do něj.

[Hardisk]
comment = Hardisk
path = /media/Disk/
follow symlinks = yes
wide links = yes
unix extensions = no
create mask = 0777
directory mask = 0777
read only = no

Když zkusim toto.

[Media]
comment = media
path = /media/
follow symlinks = yes
wide links = yes
unix extensions = no
create mask = 0777
directory mask = 0777
read only = no

Vidim vše co mám v adresaři media, ale normalně se do todo adresaře DOWNLOAD proklikam a pustí mně to do něj.
Kde muže byt problem?

No ale když se v tom druhém přikladu do něj proklikam?

Ten disk tak mám už hodně dlouho a nebyl problem.
M2 disk jem kupoval tak před 4 měsici a take fungoval.
Akorat jsem furt jel na 32 bit a neměl jsem chut to překopat na 64 bit.

UUID=62340FFC340FD1C9 /media/Disk ntfs rw,noatime,nofail,x-systemd.device-timeout=1 0 1
UUID=78606B6C606B3054 /media/M2_disk_1TB ntfs rw,noatime,nofail,x-systemd.device-timeout=1 0 1

Sice nechápu proč to cpeš do /media a proč tam děláš symlink a proč to nevyřešíš systematicky v fstab, zejména když na tom následně stavíš sambu a proč tam máš NTFS, ale asi pro to budeš mít nějaký hodně zvláštní důvod, dělat tohle všechno tak extrémně komplikovaně.