Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s mým PC - lagují všechny hry

Zdravím , mám takový problém s mojí starou PC sestavou
Je to herní tower od LENOVA ale bohužel v poslední době mi na tom vůbec nejedou hry co jsem koukal na testy měl bych dát hry (apex , battlefieldy , Fortnite,Valorant ) aspoň na 60 - 80 fps ale všechno se kouše nemůžu se vůbec hýbat většinou a když už to trochu běží tak nějaká akce tak bum 10 fps a přijde lag potom to zase beží ale furt se to kouše
Zde jsou Komponenty
-GTX 1060 3GB
-Intel Core i5-7400
-8 GB RAM
Zde ještě podrobnější screen https://ctrlv.cz/CcNK

Potřeboval bych vědět názor zda už to sestava má za sebou a měl bych pořídit něco lepšího na tyhle hry ,nebo jestli to může být nějaký jiný problém

U většiny her mi to doporučuje ULTRA detaily ale na nich je to nehratelné a když to dám na LOW nepocituji žádnou změnu furt to neběží

Změna tupého předmětu, původně: Pomoc s mým PC (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

To netuším , PC už byl jednou v servisu a tam se PC celý preinstaloval servisák řekl že nainstaloval ovladače i je aktualizoval tak počítam že s officialnich stránek , ale bohužel co jsem koukal na lenovo stránky tak už je to můj pc nepodporovaný a ovladače jsem nenašel

Jo no, taky jsem je tam nenašel. Asi bych tam dal zpět WIN 7+poslední bezpečnostní záplatu, na to ovladače jsou a vše by mělo fungovat jak má. Asi mě tu bude pár lidí kamenovat, že Win 7 už není podporovaný a bezpečný, ale to nebude ani Win 10 (za dva roky). Na Win 7 nemusíš rozchodit pár nových aplikací, ale vždycky se dají najít alternativy. Já Win 7 používám pořád a žádný problém nemám a to ani s Firefoxem (115.4.0 esr).

nějaké ovladače w10 na starší desky s chipsety intel jsou součástí instalaček w10. pro jistotu je lepší to přeorat "intel inf 10.1".
u tak starých krámů je nutné zakázat automatické aktualizace ovladačů, jinak dopadnou jako ty. a samozřejmě do toho nejebat žádnými tuniči a drivergeniusy.

ta grafika je na dnešek už dost humus, na detaily zapomeň. ale hry nehraju, nevím jak jsou staré. gtx1060 je 7 let starý lowend, tak asi chápeš, co od ní čekat.

no a pak musíš mít v pořádku systém, nezahnojený tebou doinstalovaným bordelem a antiviry, co se automaticky spouští po startu:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

a samozřejmě je nutný normální ssd, žádný parní hdd brzděný nějakým avastem.