Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze odstranit PUABundler:Win32/MediaGet

Ahoj,
Jdu si pro radu ohledně odstranění PUABundler:Win32/MediaGet z notebooku. Nojo, blbka jsem si stáhla soubor ze špatné stránky... Zkoušela jsem již Avast, Hitman, Spyhuter, RKill, Defender, Windows ale pokaždé prohlásí, že se nachází někde ve složce Downloads. Nemohu ale žádný soubor ani složku s ním dohledat, ani po zobrazení skrytých složek. Můžete mi prosím poradit, jak se toho ošlivého červa pořádně zbavím? Máte s tím někdo zkušenosti?
Děkuji za každou pomoc.

souhlas, ale já mluvil o tom spyhunterovi a jemu by se to možná podařilo. nebo adwcleaner, jestli tu ještě nepadnul.

já lovískuju zmíněný ms autoruns: pro mě je škodná úplně všechno, co se chce samo spouštět bez mého vědomí.
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy), services (služby cizích výrobců).
je to na ruční obsluhu a vlastní uvážení uživatele, čili to 100% není pro laiky. ale můžou sem dát aspoň použitelný screen.

To netuším ... nevím, koho znáš.

Jedno z možných řešení je reinstalace systému (se smazáním disku). Pokud tam nemáš nějakou komplikovanou instalaci/aktivaci programů a složité nastavování, tak je to možná nejjednodušší a nejrychlejší. Pokud tam jsou cenná data, provést zálohu.

Nad tím právě přemýšlím, neboť mi windows stále po spuštění kontroly najde jeden soubor, a to již zmíněný "PUABundler:Win32/MediaGet", který se mi tam dostal 26.10., když jsem stahovala soubor od PixelSee... Dávám tlačítko "blokovat", "odebrat" ale stále stejné. Pořád to ukazuje, že to tam někde je. Nejde nijak odebrat ani blokovat. Dále dám tedy "zobrazit podrobnosti" a tam na mne vyskočí to, co jsem sem poslala za screen. Cestu mi to píše do složky downloads a nebo recycle bin, kde ale nemám stažený jediný soubor. Obojí mám promazané, koš vysapán, ale pořád to tam "prý" někde je...
Mám pocit, že mi to i blokuje možnost zrušení výběru toho, co nechci kontrolovat antivirem. Jsou tam nějaké soubory, které to neprochází a já to chci zapnout, ale nejde to.

JRT.exe, skončila podpora, ale preverí browser:
https://download.bleepingcomputer.com/dl/52d55e0301a999128261fb24372888b9/6540b0cd/windows/security/security-utilities/j/junkware-removal-tool/JRT.exe

Skontroluj pri uspatom OS dáta na aktívnom a primárnom oddiele nejakým sysrescue ISO z usb, nabútovaním PC.

Dr.web live ISO,
Eset Sysrescue ISO,
Kaspersky ISO

Na vytvorenie multiboot usb AV z ISO je vhodný Yumi;
https://dl.filehorse.com/win/cleaning-and-tweaking/yumi/YUMI-2.0.9.4.exe?st=yzaVDbW_aWY2vlmD9SRMQg&e=1698825415&fn=YUMI-2.0.9.4.exe