Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor pro Macbook air M2

Zdravím vespolek, měl bych prosbu o radu.
Už delší dobu se potýkám s rozhodováním o tom, který pořídit monitor ke svému zařízení. Jedná se o Macbook Air M2, jak již vyplývá z názvu. Rozhoduji se mezi 27” a 32” , mezi rovným a prohnutým, a mezi FullHD / 2K / 4K.
Jsem si vědom toho, že Airko podporuje pouze jeden externí monitor, nic negativního pro mě jelikož jsem vždy měl pouze jeden monitor.
Prosím tedy o rady, tipy jakou variantu zvolit, klidně můžete přímo odkaz na produkt. Horní hranice cenovky prosím do 6-7 tisíc Kč.
Díky moc!

Jestli "32" tak upřednostni 1440p nad FHD, prohnutý u takové velikosti a ůhlopříčky nemá nejak význam. Záleží na tobe jestli preferujes IPS nebo VA činost neuvádíš, co se týče Hz na práci stačí s přehledem 60Hz.
Nevím za kolik a kde se da v Čr koupit monitor typu nebo ekivalent 10Bit HDR Dell G3223D (Fast IPS).

keď to bude cez hub,tak je to jedno,pokial to bude priamo cez zariadenie,treba upozorniť,že apple silicon je velmi vyberavý,čo sa monitorov týka,ideálny aj cenový kompromis je napr. MSI MD271 séria,je to de facto prezlečený Dell Ultrasharp 2719,akurát MSI modifikovalo integrovaný usb hub s konektormi A na usb-c konektory,má hdmi,dp a usb-c na pripojenie k zdroju signálu a funguje bez obmedzení na apple silicon čipoch.......Dell P a S séria majú problém s funkčnosťou,bez problémov je napr. Asus ProArt,tam sú k dispozícii už dva modely,LG UltraWide séria je bezproblémová,HP 27/32H séria je bezproblémová,Samsung M séria je bezproblémová,Lenovo ThinkVision D32/C32/Q32/T32 séria je bezproblémová,u ostatných je to lotéria,napr. dell P3224 nenabehne vôbec,je tam len zrnenie,alebo nabehne až po niekolkých násilných reštartoch a aj to len na chvílu-platí len pre priame pripojenie k macbook/mac mini/imac s apple silicon čipmi.....

Díky za vyčerpávající odpověď. Zkusím se podle toho zařídit a uvidím. Jen ještě taková doplnujici otazka - kolik maximálně Hz podporuje Macbook air M2? Ve specifikacich je napsaný že 60Hz při 6K. Ale viděl jsem videa kde typci měli 2k a 144 Hz. Tak proto se ptám.