Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak nastavit pripojeni internetu v pc

Dobry den, prosim vas o radu Dneska nam kabelovka namontovala opticky kabel a ja nevim,kde v pc mam nastavit,aby mi sel internet. V mobilu vsude to jde. Ale v pc nevim. Poradite mi nekdo?Dostala jsem protokol a je tam wan rozhrani a to asi musim nekde v pc zadat,ale nevim kde. Dekuji

Řešení:

Dobry vecer,tak jsem koupila kabel 10 m,zapojila do pc a internet funguje :)))) moc dekuji vsem za pomoc. Vzdy,kdyz zde prosim o radu,tak mi skvele poradite.Jeste jednou moc dekuji a prijemny vecer ;)

Hlavně si napřed promysli a proměř trasu toho kabelu kvůli délce. 4 metry píšeš vzdálenost k PC, ale něco bude od krabičky dolů, nějaké ohyby podél zdi nebo pod prahem, něco od podlahy nahoru do PC skříně. Pokud nechceš vrtat díry do zdí. Měl by stačit 10 m, ten koupíš běžně i s konektory. Koncovky jsou 2× RJ-45 čili CAT5E.
https://www.alza.cz/levne-sitove-kabely/18860666.htm#f&cst=null&cud=0&pg=4&pn=1&prod=&par11530=11530-178284&par19624=19624-239758224&par1134=5000--15000

https://sitove-kabely.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-sitovy-kabel/
Ten pán tím připojením asi myslel jen wifi, proto kabel odnesl. Taky se mohl zeptat nebo pomoct, ale zřejmě nebyl rád, že tě přebírá konkurence. Nebo poskytovatel zůstal stejný?

poskytovatel zustal stejny. Prave on to vse odmontovaval, wifi krabicku mi nechal a modem si vzal. A kdyz bral modem,tak hned vedle mam pc ( mela jsem pripojeny kratky kabel z modemu do pc) a videl,ze mam pc. Tak prave jsem myslela,ze do pc staci vyplnit ty udaje. Spechala jsem do prace,tak jsem to nezkoumala...az ted vecer :) ano radeji koupim ten 10 m dlouhy kabel, moc dekuji ;)

Správně, raději delší než to někde šponovat. Zbytek smotáš někde za stolem. Ten pán mohl nabídnout pomoc, ale jestli jsi mu řekla že chvátáš, tak asi raději vypadnul. Ono se to dá u firmy objednat, ale naúčtují si cestu, pár stovek za práci podle času a materiál, to by se prodražilo. Mě kdysi taky zapojovali internet na zkoušku na 2 měsíce zdarma, vše provrtali, router i kabely zdarma, jen za připojení a nastavení PC k routeru chtěl technik 500 korun. Když jsem mu řekl, že kabel k PC mám starý a konfiguraci si nastavím sám za 3 minuty, tak kývl a pak mi to nastavil sám zadarmo.