Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - Zjednodušení vzorečku

Dobrý den,

Vytvořil jsem v Excelu tento vzoreček

=KDYŽ(COUNTIF(D2:D$3,"*")>COUNTIF(Oprávnění_uživatelů!3:1000,ZLEVA(B2,25)),"přebývá tu "&COUNTIF(D2:D$3,"*")-COUNTIF(Oprávnění_uživatelů!3:1000,ZLEVA(B2,25)),KDYŽ(COUNTIF(D2:D$3,"*")<COUNTIF(Oprávnění_uživatelů!3:1000,ZLEVA(B2,25)),"chybí tu "&COUNTIF(Oprávnění_uživatelů!3:1000,ZLEVA(B2,25))-COUNTIF(D2:D$3,"*"),"souhlasí"))

Ve zkratce, mám zvlášť napsané SP weby včetně uživatelů s přístupem a zvlášť uživatele a kam oni mají přístup na SP. A tenhle vzoreček to vzájemně kontroluje.

Jenže, tohle je otázka spíš ryze programování, protože vzoreček funguje, ale je zbytečně složitý. Chci tu podmínku nějak zjednodušit, ale nevím jak.

Prosím o radu,

Děkuji

Ano, to bych pochopitelně udělal v programování. Jen mně šlo o obecné zjednodušení, protože tomuhle jsem se chtěl vyvarovat, poněvadž uvádět v nějaké buňce v excelu hodnotu jenom pro uskladnění je jaksi "divné" (teda aspoň pro mě)

Nakonec jsem to vyřešil jinak.

=COUNTIF(D2:D$3;"*")-COUNTIF(Oprávnění_uživatelů!3:1000;ZLEVA(B2;25))

Potřebuji vesměs jenom číslo a tohle mně to napíše. Akorát je třeba si pamatovat, kde konkrétně to přebývá/chybí, ale to je patrné už ze vzorečku.

Tím bych to asi uzavřel. I přesto díky.

No tak sorry, Váš nápad je dobrý, ale jak jsem řekl, dávat do samostatné buňky vzoreček jenom pro uchování informace je matoucí. Na druhou stranu je pravda, že uvádět tam jenom číslo nemusí být pro někoho jiného jednoznačné. Ještě si to rozmyslím. Až teď mě napadlo, že bych to jednoduše mohl dát do sloupce, který bych pak skryl.