Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor zobrazuje "barevné obrysy" při nižším rozlišení

Zdravím, mám problém s monitorem, respektive asi s nastavením monitoru/grafické karty, kdy se mi zobrazuje červený obrys kolem černé/tyrkysové, když jsou hodně u sebe. To samé dělá žlutá/černá, u které je zase barva tmavě modrá (viz. fotka "Problém"). Problém se vyskytuje hlavně při změně rozlišení na menší, například z 1920p na 1440p (čím nižší rozlišení, tím horší - a ano, potřebuji nižší rozlišení). Přikládám zde nastavení grafické karty, budu moc rád za jakoukoliv radu. Ano, již jednou jsem se zde o tomto problému bavil, ovšem potom jsem nějak neměl čas ani chuť to řešit, proto toto téma otevírám znovu. Děkuji

GK: Radeon RX 6600XT

Problém: https://ctrlv.cz/kP0L
Nastavení: https://ctrlv.cz/jl7k

potom jsem nějak neměl čas ani chuť to řešit

takže ani neuvádíš tehdejší dotaz, ať lidi znovu vynalézají kolo, protože ty jsi na to kašlal.

monitor má v osd nastavení obrazu, které mění i kontrast a barevné teploty? nemá nastavený režim, který ty přechodové chyby přehnaně zdůrazňuje?