Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objasnění souboru začínajících ._

Ahoj, ve Windows z SSD který má format NTFS jsem zkopíroval data na externí HDD který má formát exFAT. Následně jsem připojil tento externí HDD k macbooku a zkopíroval všechna data na interní SSD. Data z externího HDD byla odstraněna jelikož jsem ho potřeboval na jinou činnost. Nicméně jsem přeinstaloval Windows a externí HDD připojil k macbooku a zkopíroval data na externí disk (exFat). Následně připojil externí disk k Windows a data zkopíroval zpět. Nyní jsem zjistil. že macbook asi nakopíroval na externí disk duplicitní položky které začínají znaky ._
Moje otázka je co s tím, můžu všechny tyto soubory (x set tisíc souborů) odstranit?

mac nepoužívám, proto neznám jeho "info" soubory které používá pro určení typu. windows používá k rozlišení jen příponu, kterou si mdlejší uživatelé nechávají schovanou.

nikdo ti nebrání si ve windows spustit pořádný správce souborů (to jsou ty klasické dvoupanelové) a neznámé soubory prohlédnout interním ascii prohlížečem [f3]. pak budeš vědět na čem jsi, že je windows nepotřebují.