Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Návrh levné herní sestavy pro vnuka

Dobrý den. Omlouvám se, že Vás zase otravuji, ale vnuk (7let) mě uprosil na sestavení pc na hraní.
Měl bych limit do 13000.- bez monitoru a grafické karty. V tomto segmentu mi trochu ujel vlak a nechtěl bych se seknout.
Případně ještě návrh na použitelnější grafickou kartu.
Děkuji mnohokrát za Váš čas.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

V těch letech jsem pracně šteloval hlavičku kazeťáku, abych mohl s úspěchem nahrát nějakou hru na svůj Didaktik :-) Ve 13 jsem už začal tajně jezdit na Mustangovi, který jsem si za vydělané peníze + příspěvku koupil a "vytunil" podle sebe. Tehdy mě stál jen 4500,- Jezdí i dnes a každé léto ho jezdím provětrat. Příští rok se s ním rozloučím, pokud synátor udělá autoškolu...

Jo no. Rád si ale občas zahraju přes emulátor staré klasiky jako je Jet-Pack, Gunfright, Fist atd... a zavzpomínám na staré časy :-) O Atari jsem si mohl nechat jenom zdát. Jediné co o nich vím, že ty kazeťáky měly možnost nějakého turbo nahrávání. Co se týká sportu, tak když to jde, hrávám už jen tenis. Dřív jsem dělával závodně cyklotrial (takové to skákání po bednách apod.) a hrával hokej. Teď už mně to zdraví (hlavně záda) nedovolí. Jen tak rekreačně tenis nebo zamachrovat před mladým, že se bez opory a jízdy udržím na kole bez doteku země nohou na místě třeba minutu. Dřív jsem to uměl i dvě minuty, ale už na to nemám :-)

https://www.czc.cz/352884,331146,289971,341758,330222a,249921/kody

12.945 Kč

https://www.czc.cz/sapphire-pulse-radeon-rx-6700-xt-12g-12gb-gddr6/350433/produkt

8.839 Kč

Takhle máš špičkovou herní sestavu nejlevněji, jak to jde.

---
Bude to mírně hlučnější, časem se dají vyměnit ventilátory ve skříni a chladič na procesoru.

Pokud bys chtěl dokupovat grafiku až později a zatim bys chtěl, aby PC fungoval i bez grafiky, tak potřebuješ jiný procesor:

https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-5600g/323877/produkt

stojí stejně, ale je malilinko horší.

EDIT: Koupě operačního systému Windows zvlášť přes aukro od ověřeného prodejce do 300 Kč.