Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafika - nejde ram

Ahoj Lidi,
prosím vás mám problém, po vložení nové grafické karty RTX4070 mi přestala fungovat jedna z páru RAM paměti. Bios je nový aktualizovaný, grafika šlape i vše ostatní ale nyní mám jen 16gb ram na místo 32ram co jsem měl před novou grafikou.
S pamětí jsem neoperoval je stále na místě a nejde.
Nevíte jestli se nějak zapíná nebo musím mít nějaké jiné paměti... Mám ddd4 3200 od corsair , desku z370 ale kontroloval jsem vše by mělo bát kompatibilní.
Nebo stává se že prostě odešla?
Předem díky

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

No ani jsem se jich nedotkl právě, s nimi jsem nemanipuloval, jen jsem přidal jinou grafickou kartu (je malinká).
Mám ted ale poznatek, zkoušel jsem všechny sloty ram, a ta funkční je opravdu jedna ale funguje pouze v jednom ze čtyř slotů. Ať ji dám na jakékoli jiné misto, pc nezapne.
Nefunguje mi tedy jedna ram pamet, a ta druhá jde pouze v jednom slotu :(

Jistě, při vyndávání čehokoliv v pc vypínám tlačítkem zdroj. Trochu si říkám jestli třeba neodešla už např. před nějakou dobou a ja si všiml až nyní. Jen tak na to co mám v pc nekoukám a teď jsem to náhodou proste zjistil. Nebo jsem ji omylem fakt odpálil.
Objednávám novou jen nevím jestli nemam vzít raději jednu velikou než dvě 16ky.
Moc děkuji.