Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Microsoft Excel 2007 - nelze změnit ikona na ploše

Zdravím,

je to sice banalita, ale nervuje mě to a tak bych rád věděl, zda by s tím šlo něco dělat.

Daný problém řeším na notebooku s Win 10. Jsem vždy přihlášený normálně ve svém účtu (samozřejmě jako správce). Do dnešního dne vše v pořádku, ale dnes po zapnutí se mi na ploše změnila ikona Excelu (místo toho zeleného je pouze bílý čtverec). Používám Office 2007 (byly tam od koupi notebooku), více jsem to neřešil - novější nepotřebuji. Takže prosím, rada: "upgraduj si Offici" pro mě nebude radou. Navíc jsem si téměř jist, že toto nebude důvod mého problému, jelikož ještě včera byla ta ikona na ploše v pořádku. Upřímně řečeno, byl bych i rád, kdyby se to obešlo bez kompletní odinstalace a následné instalace celého balíku Office. Jelikož nevím, kde bych je pak zase stahoval (zdarma).
Word i všechny ostatní "složky" Officu jsou v pořádku, problém je pouze s Excelem. V poslední době jsem na PC nic neaktualizoval, nepřenastavoval, neměnil.. takže nevím, v čem by mohl být problém. Prostě z ničeho nic se ikona sama od sebe změnila a zatím všechny pokusy o nápravu byly neúspěšné. Zkoušel jsem i googlit nějaké rady, ale vše bez výsledku. Co je mi divné, že v podstatě všude jinde v PC se ikona Excelu zobrazuje správně (např. v nabídce start..), ale jakmile ji vytáhnu na plochu, tak tam je prostě problém.
Píšu sem, jelikož ten úplně základní pokus samozřejmě nefunguje a opět nevím, kde může být zakopaný pes, jelikož ještě nedávno to šlo. Pravý klik myší na ikonu, pak "Vlastnosti", následně "Zástupce" a zde je problém, že volba "Změnit ikonu..." je zašedlá, tudíž na ní nejde vůbec kliknout a touto možností ikonu změnit.

Děkuji za všechny případné rady, které by mi pomohly vyřešit tuto drobnost.

Díky za reakci.. pomohlo!

Já to původně zkoušel na tu plochu vytáhnout opravdu odkudkoli, ale ve finále se mi na ploše zobrazila vždy jen ta bílá/prázdná ikona. I tímto navrhovaným způsobem to zkraje nešlo, když jsem se snažil z dané složky Excel nakopírovat na plochu. Když jsem ho pak chtěl otevřít, hlásilo to nějakou chybu. Ale když vytvořím zástupce na ploše, tak je konečně vše v pořádku. A po pravém kliku myší už jde v nastavení složky ikona konečně i změnit.

Tak snad už se nic podobného nestane, popřípadě bych v budoucnu věděl, jak to řešit.

Ještě jednou díky :-)