Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je v poriadku ak si eshop pyta udaje z platobnej karty?

Narazil som pri plateni kartou v eshope na to, ze ma nepresmerovalo na platobnu branu, ale udaje pre platbu sa zadavaju este na stranke eshopu, vid. priloha.

Sice tvrdia, ze udaje z karty neukladaju, podla mojho nazoru to po technickej stranke kludne ukladat mozu.

Uvazujem spravne alebo som zbytocne paranoidny?

Je bezne vo svete, ze udaje z karty si pyta priamo eshop? V nasich koncinach som sa s tym asi este nestretol, preto ma to zarazilo.

Existuje pri debetnej karte nejaka ochrana voci pripadnemu zneuzitiu karty na strane eshopu? Aky mate na to nazor?

Nevím o tom, že by něco podobného nabízely FIO, Airbank, Creditas. Jinde účet nemám. Osobně tohle vůbec neřeším, protože mě vůbec neobtěžuje nastavovat pro platby na internetu limity platby. Hodně lidí to dává úplně na nulu, já to snižuju na týdenní limit 500 Kč, tudíž na malé platby to řešit nemusím. Až mě někdo "vybílí" pětset na kartě, taky to budu snižovat na nulu, ale zatím se tak nestalo. :-)

Pak to ale z hlediska bezpečnosti nemá žádný smysl ne?

Neni to úplně pravda. Virtuální kartu si kdykoliv zrusis a vytvoříš novou.
Můžeš jich mít vic (aspoň u spořky), takže jednu můžeš používat pro placení v mobilu, další treba pro nakupy v pochybnejsich internetových obchodech, nastavíš si různé limity apod.