Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké teploty GPU

Zdravím, před asi týdnem jsem zaznamenal vysoké otáčky větráčků u GK při hraní hry DeadByDaylight (Šíleně to hučelo) Tak jsem šel zkontrolovat teploty a grafika měla 85-89 Stupňů a větráčky jeli na 97%. Stejný teploty a hučení z PC jsem zaznamenal i při hraní World of Warcraft Dragonflight na Medium-High detaily (Zkoušel jsem i ty nejnižší a furt stejný). Grafiku mám GTX 1660 a Case SHARKOON M25-W ATX MidiTower Black. Dnes jsem grafiku i celý počítač pořádně vyčistil od prachu a teploty jsou stále stejné. Grafika není přetaktovaná. PC mám 4 roky. Jinak teploty bez zátěže jsou 35-37 Stupňů.

Teploty jsou jen v zátěži a grafika mi v těchto teplotách jela na 97-100%

Otázka jaký máš ve skříni airflow, nějaké ventilátory vepředu - vzadu? Case vypadá relativně rozumně, a GTX1660 žádný extra přímotop není. Některé ale mají to chlazení dost bídné a hlučné.

(je to už trochu historický kousek, ale i 1660 se dělaly různé - třeba MSI Gaming X byly krásně tiché i v zátěži)

Třeba v bytě u kuřáků je dobré airflow spíš nevýhoda. Ten mastný prach se nalepí na ventilátory včetně těch u grafiky, zalepí je a tím se jim sníží výkon, potom to víc hřeje. U starších komponent hodně moc záleží na prostředí, kde byly provozované a jak pravidelně se čistily.

85-89 stupňů je pro grafiku v zátěži celkem standard. Hučí opravdu grafika a ne větrák na chladiči procesoru nebo ve zdroji? Píšeš, že PC máš 4 roky. Já osobně každé 4 roky měním teplovodivou pastu na procesoru, na grafice jsem měnil snad jen dvakrát, ale nebyly to moje grafiky. Po těch letech ta pasta fungovala spíše jako izolant, protože byla tvrdá jako žula.
Jinak otáčky ventilátoru by měli jít nastavit přímo v ovladačích nebo přes software třetích stran, ale já to nechávám na default, protože PC skoro neslyším při přehrávání filmů nebo brouzdání na internetu. Ozve se trochu až v zátěži, ale to je dobře. Většinou stačí ofouknout stlačeným vzduchem žebrování chladiče a je po hluku.
Takže za mě si kup stlačený vzduch a profoukni pořádně žebrování chladičů jak CPU tak i GPU a zdroj a měl bys mít klid na pár let.