Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování souborů z počítače na Google disk

Zdravím, rozhodl jsem se zálohovat obsah svého počítače a při výběru uložišť mě trkl Google disk. Zaplatil jsem si větší prostor a první várku dat nahrál (počítač v kuse nahrával cca od soboty odpoledne do dnešního dopoledne nepřetržitě), ten balík dat měl dle počítačové aplikace Google disku kolem 1TB dat. Na disku jsem původně měl cca 15GB a po nahrání tohoto balíku tam mám necelých 500GB (což by i dle využití disku v počítači nestačilo ani na jednu složku, která má samotná přes 800GB). Má s tím někdo zkušenosti? Komprimuje to nějak Google disk na tom úložišti (tedy, že teď to změnšil a když bych to chtěl stáhnout tak to bude v plné velikosti) a nebo se něco pokazilo při nahrávání a není to vše? Aplikace na počítači píše, že je vše aktuální, na počítači je též vše označené jako zálohované a při letmém zkontrolování co nejhlouběji do složek vše s obsahem počítače sedí.
Nyní jsem nějakou dobu na počítači a zase mi klient v PC píše, že se zpracovává 2 500 000 souborů, i když už dopoledne psal, že je vše aktuální a byl jsem i u dokončení celého procesu.
Děkuji za odpověď :-)

celý ten popis je zmatený a nedává moc smysl. a hlavně ukazuje, že cloud je možná báječný pro pracovní soubory nebo to co chcu vyměňovat s dalšími pc, ale naprostý nesmysl pro nějaké "zálohy".

velké soubory mají hlavně tu vlastnost, že typicky nejsou dále komprimovatelné. právě kvůli velikosti u nich obvykle nějaká komprese proběhla, a je většinou ztrátová. bez další ztráty detailů (čili poškození originálu) nebude zmenšení možné.
nepředpokládám, že by se google disk bavil tím, že všechny tvoje filmy konvertuje z h264 do h265, nebo písničky převádí z .wav do .mp3

Zkusím to shrnout:
-nahrával jsem na disk 4 složky ze svého počítače s celkovou velikostí 1TB
-na disku před nahráváním bylo 15GB z 2TB, po nahrání je nyní 460GB z 2TB (minimálně jedna složka má velikost 800GB)

Google disk prvně píše, že je vše aktuální, ovšem po změnách fyzických na pevném disku stále změny na disku neproběhly.
O velikostech jsem psal, jestli to třeba není nějakou dodatečnou úpravou, jelikož největší nahraný soubor má sám o sobě tak 10GB, tak jestli si to disk nějak "nezměnšil" za účelem úspory místa atd.

A pokud je cloud špatný pro zálohy (i když se tím sám propaguje a nabízí to horlivě), kam tu zálohu směřovat? Do externích disků?

No ono bude i něco na odpovědi kolegy, jelikož už alespoň dle webového rozhraní disku asi za 2h "přibylo" nějakých 100GB a teď to stojí na 595,26 GB a pomalinku to roste. Takže to možná komprimují, ale zároveň ty data ukládají postupně, možná i kvůli té kontrole, jelikož zase aplikace disk pro počítače píše, že celkem je těch souborů takřka 5 100 000 a to už by mohlo smrdět něčím :-) tak uvidíme jak to půjde dále, třeba do toho týdne už tam ten 1TB bude

Ahoj. Mě spíš připadá jako by si ty tvoje soubory indexoval a to když má na tebe čas.
Nejsi tam sám. Vycházím z toho že píšeš že něco ráno, odpoledne jiný počet, na druhou stranu bych se nedivil, počet 2 500 000 souborů je fakt masakr
Já bych tomu dal čas, ale ne den aspoň týden
Taky je možný že nějaký bot prochází tvé soubory a hledá čuňárny protože si to tam navalil naráz. Možný je vše

Hele za mě