Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostatek GB (iPhone 7)

Dobrý den,
mám 4 roky starý iPhone 7, zatím jsem spokojená i když je to starší model, ale nebojte plánuju koupit nový, jenže peníze netečou ze stropu jen tak (pro chytráky, kterým by vadilo, že nemám nový). Bohužel mám nedostatek GB a nevím, co s tím z původních 600 fotek, co jsem měla jsem vymazala a zůstalo mi něco 100 plus mínus a pár nutných aplikacích, ale bohužel i tak se mi ukazuje, že mám nedostatek místa a docela mě to dost omezuje. Docela dost se divím, jelikož mám ještě jeden iPhone 7 v rodině, též s kapacitou 32 GB na kterým je mnoho více aplikací a něco přes 5 tisíc fotek a funguje + byl kupovan 3 roky zpět, již jako používaný. Byla bych ráda za nějaký rady, co s tím :(.

Ano, máte pravdu, jenže ne všichni to mají stejně.. dnešní doba. Co není nové = automaticky na odpis.
Koukala jsem, že snapchat, který ráda používám, ale nevím jak vyčistit. Dále tiktok, který jsem momentálně odinstalovala a galerie, kde mám již pár fotek a furt to nestačí. Jsem zoufalá :(

A co zkusit ten snapchat odinstalovat (s vymazanim vsech dat) a pote znovu nainstalovat? Ja ho nepouzivam, takze uplne netusim, co vsechno muze obsahovat za bordel.

Pripadne zkus udelat screenshot te obrazovky s ulozistem a aplikacemi zabirajicimi nejvic mista a poslat to sem, treba nam to pomuze vic nez ten popis. Ono to vypada, ze to misto tam mozna zabira i neco uplne jineho.

Osobně bych zálohoval veškeré fotky a kontakty do PC (pořádek v nich bych si udělal klidně až potom, pokud to nemáš rozdělené už teď) a provedl tovární nastavení. Ono se ani nic jiného udělat nedá. Některé aplikace by měly jít přenést na SD kartu, ale u Iphone si stoprocentně jistý nejsem.
Edit: Jinak já obecně Iphone v lásce moc nemám a nechtěl bych ho ani zadarmo, synátor má zase opačný názor a jinou značku mobilu už nechce, i když ten jeho jsem musel kvůli vadné baterii po pár měsících reklamovat. Normálně se nafouknula a zadní kryt odpadnul a displej se odloupl :-) Tím Iphone nijak neodsuzuju, jen měl takové štěstí a stát se to může u každého mobilu. Ve finále reklamaci uznali a dostal nový telefon.

A vie to vôbec niečo? Lebo každý deň počujem len "jablko nevie...", ale ešte som nepočul "jablko vie...". Mám pocit že v tej firme je vážne niečo špatne, a ak to zákazníci kupujú ešte za také ceny, tak oni sú tiež psychicky na tom špatne. Zrejme tu máme iFanatizmus.

Pokud produkty Apple nemas rad, tak si je proste nekupuj. Lidi, co je pouzivaji, k tomu maji nejaky duvod, a je uplne jedno, jestli je to jen poza, nebo jestli je to proto, ze to pro ne ten prinos ma a za ty penize jim to stoji. Dyt nam vsem muze bejt jedno, co kdo ma. Soudit lidi podle toho, co maji za produkt, muze jen osel.

Ja si prvni iPhone koupila pred necelymi 6 lety v dobe, kdy pouze iOS umel to, co jsem od toho chtela/potrebovala. Android s tim samym prisel cca rok a pul pote, a dodneska tuto funkci nema kvalitativne na uplne srovnatelne urovni s iOS a navic je pouze u nekterych telefonu, proto jsem u iPhonu zustala.
Tj. pro me plati, ze "jablko vie" vsechno, co od nej vyzaduju a ocekavam.

iOvca mi bude obhajovať Apple, to je samozrejmé, ale že ani nevie argumentovať a povedať čo za funkciu to Apple má čo Android nie, to sa od nej očakávať nedá.

Čo tak napísať o ktorú featuru ide? Rád by som sa priučil a pochopil prečo to ľudia kupujú.

Lidi iPhone kupují hlavně pro dokonalou spolehlivost, minimum chyb v systému, spolehlivou kompatibilitu s iPad a počítači od jabka. K tomu přispívá, že každá aplikace běží v samostatném sandboxu a pád aplikace nezaviní pád systému. Ale každý ať si koupí co mu vyhovuje. Klidně i se Symbianem :-D.

Tobe ta funkce bude s nejvetsi pravdepodobnosti uplne k nicemu, proto jsem to nezminovala. Je to zajimave jen pro pomerne maly pocet lidi na svete (cca statisice). Ale kdyz te to tak moc zajima...

Ovladani zvukoveho procesoru a bezdratove streamovani zvuku z telefonu do zvukoveho procesoru vcetne pomerne podrobnych nastaveni pro to streamovani.

A nauc se cist - psala jsem, ze Android to se zpozdenim ziskal take, ale nema to na takove kvalitativni urovni a nemaji to vsechny telefony s Androidem.

No já nejsem zastánce ani jednoho systému, je mě jedno co kdo má, ale když se podívám na parametry nejnovějšího 15Pro tak parametrama je to +- co moje 2 roky stará Nokia 7.2. Tak co tam tolik stojí? Zastaralá výbava a cena 35ti a víc jak kde. Kdo to muže kupovat takovej šrot..... Také mám 4K video 48Mpx + dva další fotáky + v předu a stejné rozlišení a moje kamera selfí má 20Mpx.
A systém já 8 jádro: 15pro má 6 jádro, mám pokračovat?

Jedině displey má 15pro lepší. Ale to je vše. Jo dodám 15pro má o 2GB ram víc než 7.2 (6GB)

A proc to pises mne? :-) Ja nikde o hardwarovych parametrech nic nepsala, pro me ma iPhone jednu podstatnou vyhodu, kterou telefony s Androidem proste v tuhle chvili bud nemaji vubec, nebo ji nemaji v takove kvalite, abych se k Androidu vratila. A zrovna ta tvoje Nokia 7.2 tuhle funkci na 99 % nema, tedy by mi byla k nicemu.

(nehlede na to, ze pocty megapixelu, gigabajtu a podobne nemusi znamenat vubec nic - skodovka, ford, audi a ferrari maji taky vsechny volant, pedaly a ctyri kola, a presto je kazde to auto uplne jine a ma jinou cenu)

No a ja mám fón za 100€ od Motorola, a nemám žiadny problém. Asi tie jablká za 2000€ na moju Motorola nestačia, či koľko stoja tie najnovšie. :-D

Ak nevie iOvca uvolniť miesto, kúpi si fón s väčším úložiskom. Čo iné poradiť. Buď uvoľníte miesto (e.g. zmažete/presuniete dáta zo zariadenia) alebo potrebujete väčšiu kapacitu.