Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC

Zdravím vás poslednú dobu mám taký problém že po dákom čase nečinnosti mi jednoducho zamrzne PC a musím mu dať tvrdý reštart. Zvyčajne sa to ale stáva pri napájaní ked zmením v Biose aby všetko išlo do performance a tak isto aj vo Win v sekcii napájanie dám vysoký výkon tak proste PC zamrzne úplne po čase. Zdroj mám kompletne nový kupovaný pred včerom .... ked som to prepol na režim napájania normálne alebo teda stred tak Win už nemrzne .... Aktuálne ale ked hrám hry tak po cca ja neviem 3-4 hodinách mi hra proste padne zamrzne ... Druhý monitor ide uplne v pohode na tom sa dá všetko robiť .... Teplota CPU-65 stupnov pri záťaži a teplota GPU pri záťaži 75stupniov ... Ramky skontrolované MEmtestom v poriadku , procesor prešiel OCCT a HeavyLoad bez problémov nič žiadne chyby ani zamrznnutie... Tak isto Aj GPU OCCT a HeavyLoad bez problémov bez chýb... Včera som hral celý den a okolo večera mi začali proste padať hry a mrznuť ... podotýkam SSD disk je tiež čisto nový

Chápu to tak, že ti to zlobilo už před výměnou zdroje, takže tím, že jsi zdroj vyměnil, tak máš jisté, že to zdrojem není.

Zbývají jen dvě další možnosti:

1. Paměť RAM - dej memtest: tento je nejspolehlivější https://memtest.org
-pokud bude paměť vykazovat byť jedinou chybu, tak je to pamětí.

2. Základní deska - máš už poměrně starý PC ještě na DDR3 a po takové době už může základní deska začít odcházet, neudrží správné napětí a zamrzne to. Pomalu se začni připravovat na významější upgrade PC.

---

3. Teoreticky by to mohl být i softwarový problém, zkus minimálně: sfc /scannow