Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozjedu hru GTA 5?

Dobrý den, chtěl bych se poradit, zda-li by bylo možné rozjet hru GTA 5 na starém notebooku parametry:

CPU: Intel Core i5 2430M (4x2.4Ghz)
GPU: NVIDIA GeForce GT 540M (2Gb)
RAM: 8GB

Kdysi jsem měl celkem slušnou herní sestavu a tuhle hru jsem aktivně hrával. Přišla rodina, děti a sestavu jsem prodal protože na hry nebyl čas. Nyní bych si občasně tuto hru zahrál a k dispozici mám pouze tento starý notebook. Pokud by bylo možné hru rozchodit aspoň na nízké detaily, byl bych spokojený. Pokud ne, zvažoval bych zakoupení bazarového PS4 (ceno kolem 4-5 tisíc), ale všeobecně mi konzole nevyhovují skrze ovládání.

Děkuji z rady.

Nekde jsem videl, ze to slo spustit v rozliseni 1366x768p na LOW (nizke) detajle na 35 FPS, coz sice spustit jde, ale hratelne to opravdu neni.
Krome toho, na PS4 muzes hrat spostu dalsich hernich titulu, na tom M mobilnim zarizeni co mas, nema hrani vyznam. Notebook se rychle zahreje, podtaktuje a nic si nezahrajes, proste na to neni staven, a ty 2GB video pameti to je tak na hrani her v BIOS.

Na PS4 tech 30FPS alespon spustis v rozliseni FHD (1080p).
PS: Za mensi priplatek (nebo z bazaru) muzes mit konsoli posledni generace Xbox Series S ktery bych spis doporucil pripojit na monitor jak 4K TV, a o proti PS4 ma i podstatne novejsi HW. GTA 5 (Next-Gen) je pro XBSS specialne optimizovan (60 FPS v rozliseni FHD, nebo 30FPS pri 1440).
Dokonce umoznuje hrat i nektere hry s klavesnici a mysi. Ma i disk M.2, kde nacitani ve hrach a celkova reaktivita o proti XB1 nebo PS4 je obrovska.

Tak se mi podařilo na YT objevit video, záznam hry na notebooku se skoro totožným hardwarem a nějak hratelné by to mělo být. Asi těch 300 Kč obětuji s zkusím to.

https://youtu.be/rKLWkvO-ZfA?si=6Hvb-nilrExJ2N50

Při nejhorším zainvestuji do nějaké bazarové konzole, jak už jsem se výše zmiňoval. Investovat do výkonnějšího notebooku nebo PC sestavy se mi rozhodně nechce, jelikož bych pro to neměl další využití.