Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlasem ovládané aplikace.

Zdar existuje nějaká aplikace která pozná český jazyk? Koupil jsem Sonoff RE5V1C. Chci to dát na vrata garáže. Aplikaci mám eWeLink. Ta funguje manuálně skvěle. Jakmile jsem do toho začal drbat a pokoušel se to ovládat hlasem, tak děs a hrůza. Proč nejde říct jen otevři bránu ale musím říct turn on the door. Angličtina je mimo mě, na to jsem už starý.

loading...

A naco? Stale je to nespolahlive, clovek aby si daval pozor, ze ked povie vecer pri TV slovo "svetlo" aby mu to nezhaslo v obyvacke. A tiez aby to za kazdych okolnosti rozumelo. Ak mam prikaz opakovat 3x, tak sa postavim a zhasnem si sam.
Este sme daleko od idealneho hlasoveho ovladania ala Startrek.

Přes Google Home se dá docela dobře ovládat hlasem, ale když je na pozadí nějaký jiný zdroj zvuku, tak samozřejmě může být problém (ale mám prostě víc možností), jinak všechno musí být v eng a nejlépe i jazyk v mobilu, jinak jsou dost omezené funkce a kdyby si někdo žárovku pojmenoval "svetlo", tak je to dost problém.
TV by měla umět zhasnout světla a ovládat další chytré věci přes její rozhraní z "Home Screenu".

Dělat věci jen proto, že se dělat dají, má smysl občas pro zábavu.
Ale v domácnosti dávám přednost tomu, když věci prostě fungujou kdykoli je chci použít.
A naopak nedělají kraviny jen proto, že někde něco blbě zaslechnou. (A to už vůbec nemluvím o tom,. že hrajeme RPGčka a tam se to příkazy typu Rozsviť, Zhasni, Uvař kafe, Střílej a podobnými jen hemží.)

A navíc většina těch bazmegů je připojená na síť a nějak moc nestojím o to, aby mě někdo 24/7/365 aktivně odposlouchával a hodnotil a klasifikoval všechno, co kdy řeknu, i když tvrdí, že to jen dělá, aby mi mohl rosvítit dveře a otevřít žárovku a určitě ne, aby o mě shromažďoval prodatelná data.

To já nevím, kdo vás nutí co dělat za jízdy autem :-D

Já většinou řídím a telefon (teda, pokud ho vůbec mám ssebou) je zamčený, nebo vypnutý, nebo vybitý (nabíjím ho tak zhruba jednou týdně, pokud nezapomenu) . A žádné apky na něm taky nejsou (na tohle si nehraje), jen originální firmware ]:)