Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RTX4090

Dobry den, uz jsem to tu jednou postoval, ale tak pokusim se problem ted lepe vysvetlit a prihodit vice informaci, obvolal jsem zname vsechny, kdo by mi mohl nejak pomoct ale nikdo si nevi rady tak zkusim stesti, jestli se tu nekdo najde, kdo by vedel o co jde. Upgradoval jsem pocitac CPU GPU a zdroj. Zakladni deska asus prime z690-p wifi, RAM 32gb 2x16 kingston, disk samsung 970 evo plus 2tb, grafika byla puvodni gigabyte rtx4070ti nyni vymena za gigabyte rtx4090, procesor puvodni i9-12900k nyni i9-14900k. Chlazeni na cpu vodni. Problem je ze kdyz jsem to vymenil a nainstaloval ovladac grafiky, priklad starsi hry (company of heroes, witcher 3) sli spustit normalne, problem nastal u fortnitu, kdy vzdy v loadingu do hry to spadlo na plochu a hodilo chybu od epicu ze se omlouvaji a dalsi problem byl kdyz jsem spustil horizon zero dawn tam to take spadlo v loadingu do hry, ale bez oznameni chyby, obcas to spadlo na plochu parkrat se dokonce restartoval pocitac. Teploty jsem meril pri zatezi pres cpuid hw monitor gpu kolem 60-70 maximum 79 stupnu, cpu prumer kolem 60 maximum 97 stupnu. Zkusil jsem aktualizovat directx a od te doby sel spustit fortnite ale po 10 minutach hrani spadl na plochu teploty porad stejne. Horizon porad pada v loadingu. U fortnitu sem si vsiml i ze v tehle sestave na benchmarku na youtube jsem videl ve 4k cca kolem 90fps me to jede na 60fps a dropuje to obcas na 30. Pak jsme se se znamym co ma stejnou grafiku akorat o generaci slabsi procesor dohodli ze udelame 3d mark benchmark a vysledky jsem mel o neco lepsi nez on ale jeho graf je videt hezky plynuly a rovny zatimco na mojem grafu jdou vydet dropy. Ovladac graficke karty jsem instaloval 2x furt stejny. Najde se tu nekdo, kdo tomuhle rozumi a vi o co by se tady mohlo jednat? Budu vdecny za kazdou radu, diky.

A tu starou grafiku už tam dát zpět nemůžeš?

Bys tim pádem poznal, jestli není tvoje nová grafika vadná a zralá na reklamaci. Nebo si půjči kámošovu grafiku.

Pokud bychom vycházeli z toho, co jsi měnil, že teda se při výměně nic nepodělalo, tak čím to asi může být - grafikou nebo zdrojem, může se stát, že dostaneš vadný kus. Je potřeba vyzkoušet jiný.

Co se týká procesoru, tak mezi 12900K a 14900K je minimální rozdíl v herním segmentu a 13900K občas vychází i lépe, takže jestli má kámoš ten, klidně může mít malinko lepší průběh testu, pokud závisí hlavně na CPU.

Nebude to asi tak, že by tam pasty bylo málo, ale spíš moc. Takže přepastování může malinko snížit teploty. Nicméně nemělo by to dělat to, co to dělá. V té teplotě bych problém neviděl.

Bohuzel tu uz jsem dal pryc, jeste me napadlo zakladova deska je ok? Asus prime Z690-P wifi? Dalsi vec ze jsem nastavil v ovladaci nvida napajeni graficke karty z optimalni na maximalni vykon to same i ve windows a ten graf se hdone zlepsil sice neni rovina jsou tam male odchylky, ale uz tam nejsou takove propady.

Tak to víš, tvoje deska není žádný zázrak, určitě bych si k highend K procesoru já vybral jinou. Zase ale nepsal jsi, že bys jí měnil, takže pokud ti fungovala ok předtím, proč by teď neměla? Jedině, že bys si tam při upgradu nějak hrábnul a měl jí poškozenou, těžko se to zjistí, pokud to není vidět a nejsi si toho vědom.