Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Default Boot Device Missing or Boot Failed - lenovo ideapad 3

Koupili jsme nový notebook Lenovo Ideapad

po spuštění to píše "Default Boot Device Missing or Boot Failed, insert recovery media and hit any key". Co musím udělat, aby to fungovalo? Někde jsem viděla návody, ale pro starší verze, takže se to menu moc neshoduje. Prosím poradíte mi, nebo je nějaký jiný návod dostupný?

Děkuji

"default boot device" změnit v biosu za jiné.
typicky má být nastaveno bootování "uefi" místo legacy, to znamená že na výběr bude "windows manager" místo konkrétního disku..

pokud vám bios nic neříká, zkuste někoho počítačově zdatnějšího v baráku. nebo ten krám v pondělí vraťte.

NB značky Lenovo, typovej rady Ideapad je niekoľko druhov, takže máme hádať, čo ste to vlastne kúpili?
Neuvedené, ako ste to kúpili - online cez e-shop, alebo kamenný obchod, prípadne na inzerát? I to si máme domyslieť?
Ak cez on-line, alebo kamenný - pozrieť sa, či to je, alebo nie je s OS. My nevidíme celú faktúru.
Ak je zakúpený s OS a cez e-shop - do 14 dní vrátiť bez udania dôvodu a ísť kúpiť tam, kde ho PREDVEDÚ v akcii.
Ak v obchode - reklamovať.
Ak je zakúpený bez OS - tak zakúpiť ešte licenciu na OS a ten NAINŠTALOVAŤ.
Toto upozornenie

Default Boot Device Missing or Boot Failed, insert recovery media and hit any key

sa objavuje v prípade, ak A) v NB NIE JE nainštalovaný OS; B) je chybný disk.
Ale najskôr zistiť v BIOS/UEFI, či ho zariadenie "vidí". Ak nevidí - je buď chybný, alebo tam vôbec nie je (čo pochybujem).
Ak toto nie ste schopní zistiť - dajte to urobiť niekomu, čo sa v tom rozumie.