Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení konstantní frekvence 5800X

Zdravím, mám problém se svou konfigurací.
ASUS ROG Strixx B450-F
AMD R7 5800X @4650Mhz. Scythe Mugen 5
32GB G.Skill 3200MHz
2x NVMe
MSI nVidia RTX2070S Gaming X
EVGA 650W

Počítač běžel několik let naprosto v pohodě, původně s procesorem R5 3600. Nicméně po update FW, upgrade CPU a čisté instalaci jedenáctek, se mi nedaří nastavit konstantní frekvenci. Pravděpodobně to dělám blbě. CPU je stabilní, nikde není problém, až do té doby, co chci hrát AOE II:DE. Někdy hra jede krásně několik hodin, ale když hrajeme s kolegy, zcela nahodile (někdy už i v lobby) se mi stane, že se pravděpodobně podtaktuje CPU a úplně brutálně se hra i celý systém začne sekat. Byť třeba zvuk jde plynule a slyším parádně, co se ve hře děje. I kurzor myši (na který to taky dle zvuků reaguje plynule). Pokud kliknu na nějakou jednotku, zvuk se projevuje zcela normálně a třeba s osadníkem, když dám 2x q na klávesnici, tak slyším jak jde a staví budovu. Nicméně vidím to až třeba za 3 vteřiny a mám 0-1FPS. Spíše teda k nule. (Pro představu) Úplně to samé v tu chvíli dělá systém. Správce systému, windows - všechno se brutálně seká.
Teploty = OK. Všechny ostatní hry i programy fungují naprosto v pořádku. Třeba takový Cyberpunk mi plynule drží i 6 hodin, když je v pokoji 28 stupňů. Včera jsem tam měl 20.

Nenapadá někoho z hlavy fičura, kterou bych mohl vypnout? Po práci dám screen nastavení BIOS.

Píšeš, že máš čistou instalaci WIN11. Odkud instalovals ovladače? Teploty v zátěži máš jaké?

spravce uloh: vykon
neni v te chvili vytizene nektere jadro cpu na 100%?

instalace ovladacu je vlastni, coz nevesti nic dobreho.
preinstaloval bych po tech automaticky vnucenych srackach od ms chipset driver desky od amd, muze opravovat i scheduler cpu.

jestli mas home windows, automaticke updaty ovladacu asi nezakazes.