Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem komponentu herní PC

Zdravím , potřeboval bych pomoct od někoho zkušenějšího ohledně komponentu , stavím PC do 26 000 , už jsem dal nějaké komponenty dohromady ale potřeboval bych se ujistit ze všechno spolu pojede jak má a nebo zda li je lepší varianta u některých komponentu co by jste mi doporučili

Komponenty :

Základní deska - https://m.alza.cz/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm

CPU - https://m.alza.cz/amd-ryzen-7-5700x-d7082020.htm

GPU - https://m.alza.cz/sapphire-pulse-radeon-rx-6750-xt-gaming-oc-12g-d7168342.htm

RÁM - https://m.alza.cz/kingston-fury-32gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-beast-black-d6633224.htm

SSD - https://m.alza.cz/wd-black-sn770-nvme-1tb-d6994485.htm

Zdroj - https://m.alza.cz/seasonic-g12-gc-750-gold-d6438700.htm

Case - https://m.alza.cz/fractal-design-pop-air-rgb-orange-core-tg-clear-tint-d7270645.htm

U té základní desky jsi nejsem úplně jistý , z recenzi jsem se dočetl ze by mohla mít problém s ryzen 7 ze nepodporuje tenhle socket

A ještě hodně pomoct bych potřeboval s grafikou zda tahle za tuhle cenu zvládne vše co potřebuji (COD , valorant , csgo , Lolko , fortnite , rad bych si i zahrál witchera , cyberpunk a hogwarts ) nebo zda jít do nvidie v tohle jsem úplně ztracen

Na žádné desce jsem to nikdy neviděl nastavené automaticky tak, aby to bylo na 100 % funkční.

deska ti napostuje na JEDEC default, tj. 2400MHz a 1,20V. Když navolíš XMP, tak ten nastavuje frekvence, ale nikoli SPRÁVNÉ napětí (pokud někdo tvrdí opak, lže.)

https://www.overclock.net/threads/xmp-profiles-set-the-voltages-automatically.1807628/

plně souhlasím s uživatelem "SPL Tech" - auto u voltage nefunguje buď vůbec, nebo špatně a stroj není stabilní. MSI nenastavuje vůbec, Aušus špatně, GB jak kdy (jenže v jejich deskách běžně straší, to jsou šity zabugovaný největší, takže je vůbec nedělám). Asrock nesoudím, dělám je mininálně.

Pravě Asrock (verze PRO/Extreme) teď volím zpravidla nejvíc, kupodivu se o proti konkurenci drží dobře, jak kvalitou tak vývojem což jde videt i na AGESA, stabilita pamětí a celkově systemu při OC. (i v té krabici najdeš víc jak jen zakladní desku a brožurku jako v případě Asus :)

Kvalitou šli dolů úplně všichni, stačí se podívat na výběr zvukových kodeků. Ta MSI bude ale na rozdíl od Aušusu spolehlivě fungovat. A když myslím "spolehlivě" tak se tím míní to, že paměti nevyblijí co 2-3 dny nějakou chybu - chápu, že běžnému gamesníkovi to bude jedno.

Proč by neměla? Všechno to je jen o návrhu napájecí kaskády. Pokud v supportu k desce najdeš že daný model CPU má podporu, tak to fungovat i bude (maximální možný opruz bude jen to, že to může vyžadovat nějakou verzi BIOSu - což ale u poslední iterace desek pro AM4 a "původním" Zen3 CPU moc nehrozí)

Mám Asus TUF Gaming B550 - Plus doma dvě. :-)

V jedné běží 5700X, ve druhé 5800X, nejlepší deska v poměru cena/kvalita a velmi dobrá v celkové kvalitě.

---
touchwood: můžeš mi vysvětlit proč mi v mých oblíbených deskách od MSI, které jsem donedávna sám propagoval, v každé něco odešlo? V jedné přestal jít SATA port, ve druhé port na CPU ventilátor, ve třetí zas přestal fungovat zvuk. Takovou kvalitu, ať si nechají!

Jedná se o různá PC v různých objektech, nemají nic společného. Asi jsi měl na MSI desky štěstí. Já je taky propagoval, ale jak říkám, mám zkušenosti skoro se všema a zajímám se o to i v rámci internetových diskuzí.

Za mě je prostě jasná jednička Asus a naopak jasná pětka Gigabyte. MSI a AsRock hodnotím někde uprostřed. Taky už mi jedna AsRock umřela - u kámoše, trval si na ní, když jsem mu to stavěl. :-)

Jednu MSI Z68 mám dosud (od roku 2010-2011 - už ani nevím?), zato "testovací" H68 od Asusu mi už umřela, a to většinu doby prochrápala vypnutá, na rozdíl od té Z68, která běžně běhala 10 hodin denně a prakticky od počátku s OC na 5GHz.

Aktuálně mám X570 MPG (taky MSI) a spokojenost.

Jak chceš, dáme si tu do držky. :-)

ASUS H97-PLUS v perfektním stavu.
MSI H170 GAMING M3 - nefunguje port na chlazení a port na USB2.0, naštěstí na nich MSI nešetřila a daly se nahradit.

Další ti neřeknu, jsou to desky a PC pro známé a do práce a tam bych to musel hledat, co přesně za desky to bylo. Prostě tím chci říct, že to u mě doma není ojedinělý případ.

Jo taková MSI 875P Neo-FISR jede stále nepočítaně let zcela bezchybně. Po 2 letech mi tehdy odešel Epox šunt a tuhle jsem sehnal přes bazar a šla dokonce poštou, která ji ztratila a hledala ji 14 dní, našla se. :-) Ale víš co: jiná doba!