Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečení PC

Ahojte.

Na úvod bych rád něco napsal o mně ať pochopíte.. vždy jsem si rád chránil své soukromí. Od dětství jsem se nikde nepřipojil na wifi, vše jen data kvůli paranoe aby mi někdo nevlezl třeba do zpráv. To mám doteď. Vygradovalo to tak, že jsem měl shit-notebook čistě na práci a surfování, filmy... A doma herní PC kde jsem řešil vše.

Moje otázka zní vzhledem k tomu že jsem koupil nadupaný macbook jak to dělat teď? Když mám dva účty v ntb a v práci nebudu zapínat osobní ucet kde budu mít Messenger, maily, bankovnictví.. atd a budu tam zapínat jen pracovní účet. Tak se mi nikdo nemůže dostat přes WiFi na můj osobní ???

Jen ať mám klid v duši.. řešila by VPN přemýšlím o ni tak či tak ale zajímá mě jak to reálné je. Diky

Prostě a jednoduše
To že je někdo paranoidní, neznamená že po něm nejdou
Každý už někde máme o sobě mraky informací
Dnešní mobil bez odsouhlasení u Google je prakticky nefunkční šrot
Každý klik na klávesnici už někde je
Absolutní jistota je vůbec nikam se nepřipojovat
Schválně jsem se podíval k sobě do telefonu a v záznamech připojených WiFi jsem jich měl 11, používaných pravidelně 3.
Různé markety např.
Já se s toho nehroutím
Všude kde to jde a hlavně v bance mám dvoufázové ověření, myslím že to stačí a nějaký pátek už to bude

Zmenšit riziko
Na veřejných WiFi teda nepolezu do banky
Maximálně je použiji na srovnání cen podle e-shopu, samozřejmě ne v potravinách, třeba elektro
Pokud už nutně musím z nějakého důvodu do banky, použiji svoje data
Ani nevím kdy nutně jsem musel do banky on-line někde venku, prostě chodím doma na své WiFi
HTTPS, moje odpověď
S tebou je to těžký
Nejhorší smrt je z vyděšení, pozor na to;-):-)

Taky zbytecna paranoia, jelikoz v podstate veskera komunikace probiha sifrovane, tak netreba se bat pouzit bankovnictvi nebo cokoliv jineho ani verejnych wifi - i kdyz samozrejme ruzni prodjeci a provozovatele VPN sluzeb budou vehementne tvrdit opak.
A uplne nejlepsi je samozrejme mit dostatecny limit mobilnich dat, abych nemusel resit "wifi geocaching" - tj. pobihat a hledat volne dostupne wifi.