Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ethernet - nefunkční internet přes switch

Dobrý den,
když připojím ethernet kabel přímo routeru, krásné se počítač připojí k síti i internetu. Když ale zapojím ten samý kabel do switche (mám kvůli rozvodu do více místnosti), připojí se pouze k síti, ale k internetu ne.
Poradil by mi jako amaterovi prosím někdo, co s tím?
Děkuji

Aha, už je mi to jasné... :i:

Když ale zapojím ten samý kabel do switche...

Jak píše syndrom, nemůžeš nahradit router switchem. Ale switch zapojit za router a teprve potom do switche připojit PC a další zařízení.

//edit: příkaz ipconfig není nutné "fotit", dá se označit myší a zkopírovat nebo přesměrovat přímo do textového souboru ipconfig /all >cesta_k_souboru/vypis.txt

Takhle mi to zapojil manik, co se tím údajně zivi😇
Jak říkám, ja jsem amatér. Dle mého laickeho pohledu mi jde že střechy zapojení do switche na půdě, z to pak jeden propojovací kabel z půdy do routeru. Ze switche pak jsou natáhne kabely do zásuvek v místnostech.