Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odezva USB externiho disku-win11

Po továrním resetu win11 se obsah externího disku (Seagate 4TB usb3) zobrazuje v exploreru za delší dobu než předtím. Trvá to i 2-3vteřiny, než se načte. Nevypadá to na hw chybu, předtím to šlo hned. Otestoval jsem ho, je v pořádku. Souvisí to nějak s nastavením windows, nebo něco podobného?
díky za radu
Petr

velké usb disky ze století páry s bambilióny souborů nestojí za nic. aspoň už víš, proč je u ssd zajímavý parametr iops.

explorer tak nějak z principu načítá strukturu připojených disků a láduje ji do cache v paměti. vím to, protože používám průzkumník každý rok - asi jednou.
a co mu přitom extrémně nedělá dobře, jsou chyby smart na disku: https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/

win11 jsou odhadem rok mladý systém. to už někdo musí resetovat do továrního nastavení - jako vážně?
holt jiný svět.