Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám koupit tento PC.

Dobrý den,
jsem 80 letý prdola na mám PC:
Intel (R) Pentium(R)
CPU G 3220
3.00GRz 100 GRz
RAM: 4-00 GB (použitelné 3,88 GB)
0152E80A-001C-42E2-8F95.
Mám možnost koupit PC a monitor viz. foto za 2000Kč.
PC má RAM 8 GB.
Na počítači jen sleduji internet a příležitostně dělám ve WORDU a EXCELU.
Prosím o radu, zda má cenu abych tento počítač kupoval.
Děkuji předem za odpověď.
A.

Zdravím, prvně gratuluji k úctyhodnému věku a malinko poupravím "3.00GRz". Není to 3.00GRz, ale GHz. Je to jen detail. Určitě to bude svižnější než stávající PC už jen vzhledem ke stávající kapacitě RAM. Těch 8 GB je takové použitelné minimum. Za tu cenu je to fajn. Staré PC můžeš za symbolickou cenu prodat nebo alespoň stávající disk předělat do toho "nového".

22" monitory nejsou moc oblíbené, ale naštěstí to má přiměřené rozlišení "1680 x 1050 px", písmo na tom nebude zbytečně nimravé.
má to asi jen vga vstup, čili pro starší pc.

pc je zbytečně velký, zavazí. proti současnému "CPU G 3220" je to ale pokrok, i díky ssd a větší ram
https://www.cpubenchmark.net/compare/2020vs2230/Intel-Pentium-G3220-vs-Intel-i5-4460 ... ten novější pc je trochu přímotop.

lidem cpu domů repasované minipc tohoto typu: https://www.florencecorp.cz/pc-lenovo-thinkcentre-m700-micro-i5-8gb-ssd-256gb/
koukám že 6.generace intel už nemá vga výstup, se starými monitory jako se lidi zbavují třeba toho 22" by to nejelo.
srovnání s tím minipc zde.