Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čtečka pocketbook touch lux 5

Ahoj, prosím vás, chtěl jsem jako dárek koupit elektronickou čtečku knih pocketbook touch lux 5 v tmavé barvě, ale bohužel jsem ji už nesehnal, prodej skončil. Maximálně mají červenou, nebo vystavenou rozbalenou. Víte prosím jaký je nástupce této čtečky? Čím víc to studuji, tím víc jsem z toho zmatený. Děkuji J.

Jako nejlevnejsi variantu bych vam doporucil Pocketbook Verse nebo lepsi model Verse PRO.
O proti Touch Lux uz ma novejsi typ kontrukce a obrazovka neni krehka jak verze Touch Lux.
(verze Verse Pro sice nema ctecku karet SD, ale umi TTS vcetne Ceskeho jazyka, a ma lepsi obrazovku s lepsim kontrastem diky nove obrazovce typu Carta 1200).
Jina ted mate ve slevach ctecku knih Kindle model 2023 s trohu vetsi "6,8" palcovou obrazovkou.

lepsi je v podstate ve vsem.
Za prve jde o posledni model Pocketbook ktery vysel na konci tohoto roku, vsechny uz jsou konecne vybaveny portem USB-C.
Ma podstatne lepsi obrazovku, lepsi rozliseni (300dpi o proti 212dpi u verze Touch Lux 5), ma lepsi kontrast (pismo je cernejsi), je rychlejsi (i v reaktivite, prekreslovani E-INK obrazovky), kvalitnejsi tlacitka. Od posledniho Firmware uz ma integrovany tmavy rezim (obrazovka cerna, pismo bile) pro nocni cteni.
Mimo jine ma i Bluetooth tak muzete pripojit kuprikladu sluchatka pro poslech audio knih nebo muzete pouzit TTS, ktery vam predcita knihy.
Podsviceni je take vyborne a velmi dobre rovnomerne.
Take ma certifikaci IPX8 (vodotesna).
O proti Touch Lux nejsou tak krehke, ted Pocketbook pouziva novy typ konstrukce ktera je dle mojich zkusenosti mnohem lepsi a kvalitnejsi (nepusoby tak palstove), take na tele nezanechava tolik otisku prstu.

len doplním,IPx norma je vodeodolnosť/prachuodolnosť po dobu určenú v sekundách,prípadne v minutách,pokial je IPx vyššie ako IP60 ,nie vodotesnosť,vodotesnosť má Tx normy,rovnako ako výrobky určené na prácu v trvalo nepriaznivých podmienkach,alebo v trvalo mokrom/prašnom prostredí.......na tom stojí a padá uznanie oprávnenosti reklamácie,pokial dôjde k poškodeniu výrobku vodou,inou kvapalinou alebo prachom......