Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik Chateau - rychlý LTE/5G modem?

Ahoj vespolek.
Jelikož jsou tu lidé, kteří preferují routery Mikrotik, zkusím se zeptat:
Provozuju T-mobile sim 100GB/měsíc/300kč. Provozuju jí v tp-link mr200.
Chtěl bych větší rychlost, pomocí lepšího lte modemu, napadl mě mr600 s lte+.
Jenže, na právě prodávané HW verzi 3 to lte+ nefunguje dobře, viz např. 615176 .
A někdo v té diskusi navrhnul jako funkční Mikrotik Chateau.
Máte někdo s tímto zkušenosti, jako s LTE modemem?
Koukám, že si mohu vybrat lte6 za cca 3000, lte12 za cca 5000, lte18 za cca 6000, 5g za cca 12000, atd. lte-modemy_c59020.html
Je to pro mě vše nové a drobet nepřehledné, mohl by mě prosím někdo lehce zasvětit?
Prostě a krátce, chtěl bych rychlejší lte/5g modem než je mr200, v ceně 3-max.5tisíc, který bezproblémově funguje.

Tohle jsem řešil před asi 2 roky, tehdy tyto modely ještě nebyly. A protože to dosud funguje (LTE USB dongle do nějakého běžného MKT s USB portem jako záloha WAN), nebyla potřeba to nahrazovat něčím novým.

Jenom abych doplnil jako perličku, totiž proč jsem začal řešit rychlejší modem/router s větším číslem LTEcat bylo, že poslední dobou se mě rychlost cvinkala mezi 9-15Mbps DL, a to mě trochu rozčilovalo, ale T-Mobile se nějak pochlapil, nebo nevím, ale dneska v průběhu dne to vypadá průběžně kolem 77Mbps DL, a 30Mbps UL, což mě úplně vyhovuje :-)
A to vše přes stařičkej zaprášenej a vyhřátej MR200 HW verze 1.0!
Holt operátor/BTSka si s těma rychlostma dělá co chce - tentokrát asi vánoční zrychlení ;-)

Právě proto jsem ti psal, abys od nového HW nečekal zázraky, omezení bývá na straně ISP nebo velkého počtu sosajících klientů na dané BTS.

edit: osobně mám k těmto sdíleným sítím bez garance pásma poměrně vyhraněný názor. Na zálohu WAN a osobní data je to OK, na primární připojení určitě ne.