Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s grafickou kartou NVidia 4090

Jsem v naprostém zoufalství, karta za 50 tisíc a problémy! Rok to běželo a teď mám od začátku prosince problém - hry padají (i nenáročné! jako třeba Subnautica), nenačtou se shadery (Calisto - přitom normálně fungoval), a nevím, jak z toho ven!!! Rady, co tu běží, prověřím, kdyby měl ještě někdo nějaký nápad... tak píšu. PŘÍKLAD: Včera jsem nainstalovala nový ovladač z 12/12 a to, co běželo, neběží a to, co neběželo, běží, a pak spadlo Far Cry 5, takže si můžu kartu za padesát nabouchat do, kecek...

disk bych odpojil, dal tam nové ssd a nová instalace wirdows pro, s pořádnou instalací ovladačů - začínáme vždy chipsetem, pro koho je to objev.
jako první krok bude zákaz automatického rozdrbávání ovladačů aktualizacemi.
(ve w10pro to šlo, ale je to čím dál horší: hw je vystavený tupým nápadům pologramotných požíračů hamburgerů z redmontonu)