Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Error instalce a aktualizace her na Hard disku

před nějakou dobou jsem udělal bychu a skatoval jsem mother boardu. tak jsem si od kamaráda pořídil novou i s procesorem a DDR4 ramkou, když chci aktualizovat nebo naistalovat hry, tak se na steamu napíše "poškozený disk".
když spustím hru na epicku, tak se spustí ale pak napíše poškozené soubory. nevím co s tím zkoušel jsem desítky možností opravy softwaru disku ale nic nezabírá. mám dád disk do opravny nebo co? už mě to dost štve.

Nejprve si to po sobě přečti a zkus to přepsat do lidštiny.

skatoval jsem mother boardu
zkoušel jsem desítky možností opravy softwaru disku

...tomuhle opravdu nerozumím

Kdo instaloval operační systém a jak postupoval při instalaci ovladačů?
Disk do opravy? Žádná jej neopraví. Zkus jej prověřit nějakou utilitou, nejlépe od výrobce disku, možná je zralý na sběrný dvůr. Ale možná taky ne, viz moje první otázka. Testem RAM (memtest) také nic nepokazíš.

operační systém již byl nahraný na desce, ovladacě jsem prvně aktualizoval ručně pak jsem použil avast driver updater abych se ujistil že jsem vše naistaloval správně
také jsem nepřipravil windows na výměnu hardwaru, takže musím znova aktivovat windows

operační systém již byl nahraný na desce

slova co používáš nedávají žádný smysl, o fungování pc máš neobvyklé představy.
slabomyslné pomůcky typu "avast driver updater" používají jen lidé, kteří svému pc vůbec nerozumí. neumí si přečíst z čeho je pc složený (výrobce a typ desky) a dojít si k němu pro ovladače.

1) systém je nainstalovaný na disku (ne na desce). nainstalovaný proto, že se řídí konkrétním hardwarem tvého pc.
2) kdyby byl nahraný na disk z nějakého vedlejšího pc, tak se buď nerozjede, nebo bude fungovat špatně.

také jsem nepřipravil windows na výměnu hardwaru, takže musím znova aktivovat windows

to odpovídá té druhé možnosti, že nešlo o instalaci, ale kopii disku z jiné sestavy. jde to taky, když víš co děláš. což asi nebude tvůj případ.

v nadpisu ještě uvádíš "aktualizace her na Hard disku"
i negramotný pařan by mohl pochopit, že "herní" pc má být schopný dodat co nejlepší výkon. to se ovšem těžko dosahuje na převzaté cizí instalaci určené pro jiný hardware, s doinstalovaným kriplwarem od avastu.

Já měl v roce 88 už Didaktik Gama a v devadesátých letech Didaktik M :-D Ale nevím, jestli se to dá nazvat stolním počítačem, asi ano. Takový pra pra pra dědeček dnešních PC.
Hry jako Jetpack nebo nekonečné JetSetWilly byly geniální. Kdysi jsem naprogramoval nějakou textovku. Škoda, že už ji nemám. Bylo to něco jako Indiana Jones. Dával jsem ji známým na klasické kazetě, když si ji přinesli.

No ale budeš se muset vymáčnout konkrétněji, z tvých popisů se toho fakt moc zjistit nedá.
Pokud jsi použil dříve nainstalované Windowsy na jiný hardware, všechno špatně. Měl bys zažít od nuly.

Čistá instalace Windows (data si ulož někam jinam, třeba na jiný logický/fyzický disk), předtím si postahuj potřebné ovladače základní desky, grafiky, případně dalších zařízení. Žádné super driver instalátory. Žádné Avasty a spol (ve Windows máš Defender). Žádné zrychlovače, optimizátory. Až budeš mít hotovo, před instalací dalších programů či her celý systém zazálohuj.

pro tedy potrobnější info:
zničil jsem základní desku, vyměmil jsem si za jinou od kamaráda, lterá již dříve by používána, spolčně s tím i procesor.
bootnul jsem OS, naistaloval ovladače podle free driver instalátoru.
ze začátku vše fungovalo až na nunost aktivace windows.
pak po asi týdnu my nešli aktualizovat hry na HDD, na SSD vše normálně funguje.

když tak napiš jaké další údaje mám doplnit

To mi něco připomnělo... Vyjmenovaná slova po D: dyk, dylina radyjátor, dykobraz, dypárpl, dyktafon, dygestoř, dyznylend, dyslektik, dyskrafik, dynamit, lodyha, dyha, dyktát, trenky, dyplom, dyktátor, dyspečink, dyskografijé, dynamo, dylina, dymovnice, dym, dymka, dynosaurus, AUDY, dudy, Radym z třetího patra, dyabolky, dyňa, dydžej, dyskoteka, ta oplatka... dysko, radykalni řez, každy den.

"pro" verze používá přístupová práva, dává je i do sdílení.
"home" verze tyto práva sice zná (jsou to stejná windows), ale před uživateli je schovává, místo ověření heslem v síti používá anonymní přístup.
"home" nechává zabezpečení více na výchozím nastavení ms a často to neumožňuje změnit.

pro neznalé domácí usery to obvykle nemá význam, za 20 let nedokázali přístupová práva pochopit, verze "pro" je jim proto k ničemu.
samozřejmě když user vezme instalaci z jednoho hw, připojí k jinému a žasne, že se to nemusí rozjet, že jsou ve správci zařízení chyby, že vyprší licence windows - za to "home" verze nemůže.