Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie vetrákov

Dobrý deň dávam na starší procesor chladenie Noctua z dvomi ventilátormi,len by ma zaujímalo či je lepšie zapojiť ventilátory redukciou na jeden 4 pin a zapojiť do doskY CPU_FAN, alebo zapojiť každý zvlášť jedn do 4pin CPU_ FAN a druhy do 4pin CPU_OPT.

Co je to za desku a jaké ventilátory? Ideálně asi jak píše DSA, abys mohl Ty nebo deska regulovat otáčky. Jinak by ventilátory jely pořád na 100% a asi by tě ten hluk časem rušil.
Jsou i redukce z molexu , ale tam možnost regulace není a ventilátor jede trvale buď na plné otáčky nebo na snížené nehledě na zátěž. Jednu takovou jsem měl, ale regulovat se to dalo jen manuálně přehozením koncovky a potom trimerem, ale to bylo nastálo a ne podle teploty, takže to ideální nebylo...
Něco takového https://www.bohemiapc.cz/akasa-4-pin-cpu-molex-na-4-x-3-pin-fan/

Když se jeden z větráků připojených na rozdvojku zasekne nebo bude mít jiný problém, jak se to pozná?

Ano, konektor CPU_OPT je např. pro vodní chlazení, ale to přece ničemu nevadí? Viz. odkaz co jsem dával výše.

Jak to myslíš "řízený jinak". Větrák je řízený tak, jak to nastaví uživateol, ne? :-)

Užs to zažil? Já ne. Běžně se to tak dělá (ať už pro 2 x case nebo 2 x CPU).

Vodní pumpa má nejspíš zcela jinou "křivku otáček" dle teploty, pokud vůbec nějakou (automatickou) regulaci má.

Ať si to každý dá, jak chce, já doporučuji rozdvojku ... a společné řízení (snadné nastavení i pro laika - default je většinou optimum).