Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení přes IP adresu

Dobrý den, prosím o radu. Do firemního systému se přihlašuji na základě povolení IP adresy, kterou mám doma. Nyní potřebuji odjet, ale zároveň potřebuji připojení do firemního systému. Ve firmě mi aktuálně nikdo novou IP adresu nenastaví. Je možné nějak "oklamat" firemní systém, aby si myslel, že jsem stále připojený z domu (povolené IP adresy). Je nějaký software, který mi povolenou (domácí) IP adresu nasimuluje? Děkuji předem za odpověď.

Můžeš se připojit přes TeamViewer, UltraViewer nebo třeba Supremo. Samozřejmě ten program musí být spuštěný i na vzdáleném PC, takže ho tam někdo musí nainstalovat a poslat Ti číslo a heslo, aby ses připojil. Potom plochu toho vzdáleného PC uvidíš u sebe a můžeš provádět cokoliv.

A ako si predstavujes ze sa pripojis k niecomu co je vypnute?
Elementarna logika.

Bola by tu moznost pouzit magic packet na zapnutie vypnuteho PC, ale magic packety musis mat povolene na routri vo firme, pripadne firewalle. Inac budu blokovane.

No já se nepotřebuju připojit k počítači (systému) doma, ale v práci. Jen potřebuju aby si systém v práci myslel, že jsem pořád doma (IP adresa). Očekával jsem tedy, že bude možné že můj NTB nasimuluje IP adresu (domácí, povolenou) i tam kde je jiná IP adresa.

Však se dá nastavit i v BIOSu/UEFI automatické zapnutí a vypnutí v určitý čas, v tom bych problém neviděl. Dokonce na to jsou i nějaké utility, kde si to nastavíš přímo ve Windows.
Kdysi jsem nějakou takovou používal a fungovalo to jak mělo.