Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr z notebooků

Zdravím
Sháním první notebook na cesty a moc se v tom nevyznám, potreboval bych poradit.
Mám nějaké vybrané, nebo kdyžtak můžete doporučit v podobne ceně s minimalne 17" obrazem
Využití bude převážně k hraní her
Díky
https://m.alza.cz/asus-rog-strix-g18-g814ji-n6070w-eclipse-gray-kovovy-d7917022.htm?evt=ac
.

https://m.alza.cz/msi-vector-gp78hx-13vg-200cz-d7870147.htm?gbraid=0AAAAAD2xsm4f-czUFx_kLzcE1O22F9Eja&kampan=adwntb_notebooky_pla_all_notebooky_msi_m__NB223l2s7c_1003717_~139575184049~

Bežne nosím 15.6" a nevidím v tom moc problém. 17" nie je až taký rozdiel, a prti laptopy sú mi k ničomu, to už rovno môžem použiť mobil s klávesnicou. Navyše veľkosť != hmotnosť. Sú veľké laptopy čo vážia do 2 kíl, nie viac. Trebárs https://www.alza.sk/hp-255-g10-silver-d7782435.htm váži 1.52kg a je to 15.6" Samozrejme sa jedná o laptop neherného typu... na hry teda s dedikovanou grafickou to bude ťažké, ale to búdu aj tie menšie laptopy. Ostatne rozdiel medzi 15.6" a 17" je skutočne rozdiel vo veľkosti, nie v hmotnosti. Ak bude chcieť to na hry = dedikovaná grafická karta, tak na výber má len z tých ťažších laptopov.

Odpověděl sis v podstatě sám.
Jen dodám, že rozdíl 1,5 palce jsou cca 3,5cm úhlopříčky, a to je už docela dost na to, aby takový notes vyžadoval složitější a těžší konstrukční řešení proti kroucení a praskání konstrukce. Ostatně urvat pant na dnešních 15,6" "žiletkách" taky není žádné umění.

Za normálních okolností bych bral kovový, což je ten Asus, ale na druhou stranu jsou podle mých zkušeností více poruchové než značka MSI. Mrkni se na uživatelské recenze, já ani jeden z těch dvou zmiňovaných notebooků v ruce neměl. Kdybych ale vybíral pro sebe, beru MSI.