Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit heslo do samby

Ahoj všem,
omlouvám se ale mám problém nepoužívám Windows a mám PC s Windows 10 a nasdílím složku ale nevím jaké je na pc heslo k samba a uživatelský účet. Jak to zjistím nebo jak udělám k Samba nového uživatele ?? Děkuji za odpověď.

Ve Windows je to standardní uživatel, takže stačí sdílení nastavit pro daného uživatele. Ten MUSÍ mít nastaveno heslo.
Pro jistotu: jméno uživatele není to, co se ukazuje na obrazovce přihlášení (to je textový popis uživatele). Jméno lze najít např. jako výstup příkazu net user

Muzes se podivat do smb.conf (nebo vyse zmineny net use) jak mas sdileni nastaveno, nevim jak pod Windows ale jestli jsi heslo neupravoval pod tucnkaem jde normalne zmenit heslo pres terminal prikazem smbpasswd .
(popripade configuracni panel > ucer > uzivatel & heslo)