Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista HOME premium

zdravim,

neviem si poradit, kam umiestnit odkaz na program pri boote OS Vista HOME premium, tak, aby bol spusteny s admin pravami bez otazok na user/pass. (nepomaha ani vypnut UAC)

neuspesne som skusal:

-hklm\....\run (prevezme prava usera, do ktoreho sa prihlasuje = zle )
-gp reg. vetvu script - nefunguje v home ed.

Urcite musi existovat miesto, kde sa da aj v home ed. supnut prg, aby bol spusteny s admin pravami - poradite?

t.j. potrebujem spustit napr. "hdparm -B 255 hda" (win ver.) a ten musi byt spustanty s admin opravnenim, aby mohol sahat na disk nastavenia

(speedfan -detto problem)

budem rad, za akukolvek dobru radu, dik vopred.

dik za dalsi link, vcera som to dal hladat, ale este som na tento link nenarazil.

z toho linku:Musel bys spustit program jako sluzbu, ale ten program na to musi byt napsany - zadna komunikace s okolim apod.
Podivej se na utilitku RunAsService

mozno pomoze toto (snad nebude chiet pytat heslo :) )
runas user:"uzivatel s admin pravy" /savecred "program.exe"

inak takto naschval dovrzat home edition ! ...

v linuxe (boot.local, rc.local)