Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s monitorem

Zdravím,

chystám se na výměnu hlavního monitoru (z poměrně starého 60 Hz TN Benq) a narazil jsem na jeden, který papírově vypadá dost solidně (vzhledem k ceně). Ale jestli se nepletu, tak je to menší, česká značka a nepodařilo se mi najít žádné recenze, nic... Odkaz na stránky výrobce: https://www.misura.shop/p/gaming-monitor-25-240-hz-p23qg25dfa01

Výcuc z popisu: 25″, VA, FullHD 1920 x 1080, 16:9, 240 Hz, 3000:1, 1ms (MPRT), 350cd/m2, HDR, Freesync & Gsync, Flicker free, Low Blue, Light, Over Drive, RGB Light, HDMI 2x, DisplayPort, HAS, VESA
(samozřejmě to žnádný reálný G-sync nemá ale o to nejde, jestli bude dobře fungovat FreeSync přes DP, co víc si přát :D)

Jde mi o to, sehnat co možná největší FHD monitor na úhlopříčce, kde se na to ještě dá dívat (přibližně na délku paže):
> 24,5 - 25"
> do cca 6-7000,-
> min 120 Hz, IPS / VA

Zrovna tento se mi líbí, protože má čtvercovou základnu, téměř 25", minimální boční rámečky (dokoupil bych druhý, pokud by to stálo za to... a mám takový stůl, že ten kompaktní stojan se mi dost hodí)
Máte s ním někdo zkušenosti, i kdyby jen z druhé ruky? Především v tom smyslu, jestli to třeba není úplný "fail" a nemá nějaký velký problém, kvůli kterému by koupě opravdu neměla smysl.
Bude tak 50/50 práce / hraní - ale žádný "extrém," nemám potřebu za FHD monitor dávat 8-10k...

Díky za rady

Osobně bych ještě nějaký palec přidal. 27" nevychází pořád ještě cenově špatně. Teda pokud se zůstane u FullHD. Jak se jde na 4K už jsme na 10 tisících. Zrovna včera jsem koukal, že se ceny monitorů už vrátily k normálním hodnotám. Jestli je 4K nutné nevím, podle mě ani ne. Mám v práci u jednoho PC dva už letité 27" monitory z doby, kdy fulhd začínalo být standard (tehdy jsem nebyl moc optimista, značku LG jsem považoval za horší, nicméně ty monitory jdou přes 10 let bez problémů), u novějšího PC mám 27" 4K (iiyama; taková divná značka, ale prý dobrá) a nemyslím si, že by to bylo něco extra, ale prodejce prostě potřeboval prodat dražší kusy. Ono to samé, co si myslím o 4K si myslím i o 120 Hz. Za to 2 monitory jsou na naprostou většinu práce absolutní minimum. Mám to tak už od dávných dob, kdy byly ty monitory ještě černobílé a na počítači běžel systém windows 95 (to bude doba pár let po přelomu tisíciletí). Tohle by možná nahradil nějaký ultrawide monitor, ale něco takového pořád vychází příliš draze.