Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soukromí při vyřizování pracovních věcí na soukromém pc

Používám Windows bez Microsoft účtu. Na jednom počítači se přihlašuji k pracovní poště a vyřizuji zde i soukromé záležitosti (někdy choulostivé), obojí dělám v jiném prohlížeči. Antivirus používám.

1. Jak velká je pravděpodobnost, že při odcizení dat či napadení počítače nějakou havětí dojde k sestavení mého komplexního profilu (zaměstnankyně X ve svém volném čase dělá Y)? Jak tomu jde efektivně zamezit? (Už nyní Avast hlásí nějaké tracking cookies, zatím jsem to ale brala spíš jako snahu na mně vydělat a donutit mě k zakoupení placené verze.) Cookies třetích stran nepovoluji, o IP adrese vím, snad ale není zvykem, aby si weby vzájemně poskytovaly IP adresy uživatelů a pak z nich něco dovozovaly.

2. Jestliže zůstanu trvale přihlášená k Microsoft OneDrive, vzroste riziko (sestavení komplexního profilu), nebo zůstane srovnatelné? (Nyní se do pracovní pošty vždy přihlašuji ad hoc a následně se z ní odhlašuji, podobně pokud jde o OneDrive.)

3. Jestliže z důvodu bezpečnosti začnu používat dva počítače pro různé účely, oba zapojené do domácí WIFI-sítě, a jeden by se infikoval nějakou havětí, jak velká je pravděpodobnost jejího přenosu do druhého počítače s následnou možností propojení dat o mé činnosti na webu na obou počítačích? (Jak tomu lze případně zamezit)?

Díky.

1. Avast vyhoď... je to sračka.
2. Ak chceš izolovať prácu a osobný život, môžeš použiť virtuálky, je to ako keby si mal 2 počítače, ale fyzicky HW je len jeden.
3. Myslím že väčší problém je trackovanie u služieb čo používaš, než priamo tvoj zamestnávateľ. Často Google, Microsoft, Facebook, a spol sú väčší spyware, než by akýkoľvek človek dúfal.
4. Rovnaká Wi-Fi sieť toho moc neprezradí, navyše virtuálky vedia vytvoriť NAT, a jediné čo ťa prezradí je verejná IP. Na to sú VPN (ale rozhodne nie tie hlúpe NordVPN a podobné sračky (ktoré obdobne zbierajú dáta).
5. Kúp si VPS v Digital Ocean, Linode alebo iný IaaS, a vytvor si VPN skrz WireGuard tu, dostaneš zaručene bezpečné riešenie). Pri tom u VPN ti stačí len trafic, takže je to relatívne lacné.
6. Nepoužívaj Antivirusi, a obdobné zhovadiny, tie špehujú (najmä Avast a spol) najviac. Avast a spol sú v podstate tvorci malware a spyware (tých afér že mali).