Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC R5 1500X + GTX 1050 Ti kvůli hře Escape from Tarkov

Zdravím,

poslední době jsem propadl do hry jménem tarkov a můj HW to nezvládá jak bych chtěl. Proto přemýšlím o upgradu a nevím co bude pro mě lepší, jestli upgradnout celou sestavu a nebo stačí jen upgrade procesoru. Úplně se mi nechce upgradovat celou sestavu. Co jsem se dozvěděl tak tarkov je hlavně CPU A RAM hra a proto přemýšlím pouze u výměně procesoru za lepší, popřípadě zvýšení operační paměti. Má toto vůbec smysl? Jelikož moje sestava již není nejmladší a nevím jestli nebude lepší koupit a sestavit si novou. Děkuju za případné rady.
Moje sestava

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Procesor: AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core Processor
RAM: Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16
Základní deska: PRIME B350-PLUS

Změna předmětu, původně: UPGRADE PC (host)

kludne mozes upgradovať tuto zostavu a napriklad si kupiť procesor ryzen 5600X a lepšiu grafiku napriklad RTX 4060 alebo 4070...A či ti stačia ramky musiš vidieť sam pri záťaži.

Ak ti neblbne zakl. doska a nemáš žiadne ine problémy, tak ti je zatiaľ zbytočne investovať do novej zostavy.

Takisto aj grafiku vyberaj podla toho na akom hráš rozlíšeni. Ak na fullHD tak ti RTX 4060 bude stačiť.Ak máš väčšie rozlišenie, tam by som ti už radil 4070