Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Outlook/MS Word

Vie mi niekto prosím poradiť ako prinútiť MS Word, aby sa po dvojkliku na prílohu v MS Outlook neotváral v režime na čítanie? Ak to tu už bolo riešené, tak sa ospravedlňujem a poprosím odkaz, ja som takú tému žiaľ nenašiel. Ďakujem

MS Otlook 2016
MS Word 2016
Windows 10 Enterprise, 22H2

Řešení:

Stačí stisknout ESC a přepne se do normální editace

Pokud to chces vypnout, tak v moznostech wordu na zalozce obecne (hned ta prvni) dole:
Otevirat prilohy e-mailu a jine neupravitelne soubory v rezimu pro cteni

Nedá sa mi sem poslať fotka, aby to bolo zrejmé, ale nejde o chránený režim, ale o režim na čítanie. Otvorí sa mi to na celú obrazovku a vidno dvojstránku, formáty rozhádzané, písmo zväčšené. Ako kniha, ale mne to tak nevyhovuje a chel by som, aby sa mi po dvojkliku na wordovú prílohu otvoril súbor v zobrazení Rozloženie pri tlači (nie náhľad pred tlačou) normálne zobrazenie editora ako keď si otvorím word a začnem vytvárať dokument. Snáď som to nepopísal komplikovane. Je to len o jeden klik navyše, ale štve ma, ak stroje nepracujú tak, ako chcem ja. :-D

Nedá sa mi sem poslať fotka

Proč by se nedala vložit?

Mám taky Word 2016, zkoušel jsem to nasimulovat - přepnul jsem bna zobrazení Režim čtení, zavřel Word a při dalším otevření se to samo přepnulo na Rozložení při tisku. Tak nevím.

Když spustíš holý Word (ne z Outlooku) tak je zobrazení správně?

Když je soubor velký, tak ho logicky stačí zmenšit, ne? Není potřeba sem vkládat screenshoty ve 4K.

Údajne by mělo fungovat přidání makra do šablony Normal.dot.

Application.PrintPreview = True
ActiveWindow.View.Zoom.PageFit = wdPageFitBestFit
ActiveWindow.View.Magnifier = False