Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Mikrotik routeru

Ahoj, aktuálně používám základní Mikrotik wifi routerboard RB941-2nD-TC a přestal mi stačit (jde o rychlost sítě a dosah wifi) a chtěl bych přejít na něco s lepší wifi a GLAN porty, třeba RBD53iG-5HacD2HnD
Dá se u RouterOSu nějak snadno zazálohovat komplet nastavení a pak ho obnovit na ten nový? Abych si ušetřil nutnost nastavování přístupových údajů od providera, kanálů wifi, logování vytížení a všeho toho, na co jsem zvyklý... ideálně aby ani zařízení napojená na starý Mikrotik nepoznala, že se změnil na nový a nebylo potřeba je znovu nastavovat... jde to vůbec? Děkuji.

Da se udelat export nasyaveni a import na novem routeru.
Ten export je textovy soubor.
Pokud novy router ma jiny hardware - treba ma navic 5G pasmo, pak budes muset konfiguraci po importu doladit

spustit na MT konzoli a v ni zadat prikaz:

/export compact file=nazev-souboru

ten pak z files Mikrotiku stáhnout do pocitace (Drag/Drop funguje)

na novem radeji provest reset, opet z rozhrani spustit konzoli

/system reset-configuration no-defaults=yes skip-backup=yes

Nasledne nahrat soubor mezi files na Mikrotiku a prikazem naimportovat

/import nazev-souboru.rsc

Bude trosku problem.
Su to rozne routre, rozne plarformy, rozny poct portov, wifin a pod a bojim sa, ze klasicky backu/restore celeho OS asi zlyha.
V takychto pripadoch som exportoval dolezite sluzby separe, cize napriklad nastavenie pppoe, ppp, dhcp, firewall a pod.
Skusit to samozrejme mozes cez klasicky backup a uvidis.